גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.698 +0.163
אירו 4.2033 -0.109
ליש"ט 4.7628 -0.287
100 יין 3.3726 +0.089
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

חברת הבלדרות GCX: עלייה של 10% בהיקף הרכישות ברבעון השני

היקף הרכישות ברבעון השני הסתכם בכ-7 מיליון דולר, גידול של כ- 10% בהשוואה לרבעון הקודם. על פי נתוני החברה כ-79% מהרכישות נמסרות ללקוח בתוך 3 ימים מרגע הגעתן לישראל
11.07.18 / 14:32
חברת הבלדרות GCX: עלייה של 10% בהיקף הרכישות ברבעון השני
11.07.18
חברת הבלדרות GCX: עלייה של 10% בהיקף הרכישות ברבעון השני

חברת הבלדרות הישראלית GCX, מפרסמת הבוקר את נתוני סחר האון ליין ברבעון השני של 2018, המתייחס לרכישות של הציבור הישראלי באתרים הבינלאומיים. הנתונים מתייחסים להיקף הרכישות על ידי לקוחות פרטיים בישראל המשוחררים באמצעות GCX בלבד. 

 

מהחברה נמסר כי ברבעון השני של 2018 גדל היקף הרכישות של המוצרים ביבוא אישי בכ-10% בהשוואה לרבעון הקודם והם הסתכמו בכ-7 מיליון דולר. 

 

מהנתונים עולה כי ערך עסקה ממוצעת ברבעון השני הסתכם בכ-79.19 דולר, קיטון של כ-7% בהשוואה לרבעון הקודם. עוד עולה מהנתונים כי 27% מהעסקאות ברבעון השני של 2018 היו בשווי גבוה מ-75 דולר, בהשוואה ל-29% ברבעון הקודם, סכום המהווה את סף החבות במס למוצרים ביבוא אישי, בהתאם לחוק. 

 

כידוע, על פי תקנות רשות המסים רכישות מחו״ל בסכומים גבוהים מ- 75 דולר מחויבות במכס ובמע״מ, ובמקרים של משלוח בתנאי DDU, יחול חיוב דמי טיפול בהתאם לתעריף שמפרסמות חברות השילוח. 

 

עוד עולה מהנתונים שנאספו במחלקת המחקר של GCX כי כ-48% מהרכישות נעשו באתרי סחר שמקורם בארה״ב, ובכלל זה eBay, אמזון ואחרים. נתון זה מעיד על ירידה אל מול הרבעון הקודם שעמד על כ-57%. בנוסף, כ-22% מההזמנות נעשו מאתרים בריטיים, לרבות מותג האופנה הפופולרי בישראל ASOS, נתון המהווה ירידה אל מול הרבעון הקודם שעמד על 27%. גידול משמעותי נרשם ברבעון השני בהזמנות שמקורן באתרים סיניים שהשיגו כ-15%, בהשוואה ל-6% בלבד ברבעון הקודם. יתר ההזמנות הן מיעדים כגון טורקיה. מהנתונים עולה כי מקור הזמנות חדש שנמצא בצמיחה מהירה היא הולנד עם 4% מההזמנות, בדומה לרבעון הקודם.

 

בהתייחס לזמני המסירה של המשלוח ללקוח, נתוני מחלקת המחקר של GCX מתייחסים מהגעת המשלוח לנתב״ג ועד למסירה ללקוח בביתו. על פי נתוני החברה כ-79% מהרכישות נמסרות ללקוח בתוך 3 ימים מרגע הגעתן לישראל. מהנתונים עולה כי המסירות שמתעכבות מעבר לכך, הינן מסיבות שונות כגון: אף אחד לא בבית, נתונים שגויים של המזמין או עיכובים רגולטוריים שונים.

 

אירית קריאף, יו״ר ומנכ״לית GCX, ציינה היום: ״חברת GCX השקיעה בשנתיים האחרונות השקעות משמעותיות בטיוב תהליכי השירות לנמעני החבילות, תוך מחויבות לאמות מידה קפדניות של האתרים הבינלאומיים והספקים הגדולים, בכדי להבטיח חווית שירות טובה בכל שרשרת הייבוא האישי, תוך הטמעה של כלים דיגיטליים מתקדמים שמאפשרים ללקוח שירות מעקב אישי אחר תהליכי הקבלה של החבילה שהזמין, ושיפור חוויית השירות״.

 

קריאף הוסיפה עוד כי ״מגמת הגידול המאפיינת את השוק הישראלי בכל הקשור לסחר און ליין ויבוא אישי של טובין לישראל נמשכת, ואנו צופים שבמהלך שנת 2018 יישברו שיאים חדשים בתחום זה. לדבריה, ממשלת ישראל צריכה להמשיך במדיניות ההקלות על היבוא האישי באמצעות ביטול אגרות, טיוב תהליכי הכניסה לישראל והעלאת סף המס מ-75 דולר ל-100 דולר לפחות ובכך להגדיל את התחרותיות במשק והפחתת יוקר המחייה, בדגש למוצרי צריכה שונים״. 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 927
פייסבוק

×