התואר היוקרתי של המשלח הבינלאומי הצעיר לשנת ‏2002

FIATA, TT Club ו- IATA העניקו חסות לתואר היוקרתי של: "YOUNG INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDER OF THE YEAR AWARD". זוהי השנה הרביעית שהם מארגנים תחרות לקבלת התואר הנ"ל. מטרת הענקת התואר של המשלח הבינלאומי הצעיר של השנה הוא לעודד מועמדים ללמוד ולהתמקצע בנושא


00:00 ,30.07.2002 מאת: מערכת פורט2פורט
 
FIATA, TT Club ו- IATA העניקו חסות לתואר היוקרתי של: 'YOUNG INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDER OF THE YEAR AWARD'. זוהי השנה הרביעית שהם מארגנים תחרות לקבלת התואר הנ"ל. מטרת הענקת התואר של המשלח הבינלאומי הצעיר של השנה הוא לעודד מועמדים ללמוד ולהתמקצע בנושא השילוח הבינלאומי. התחרות פתוחה למשלחים בינלאומיים צעירים עד גיל 30 אשר עובדים במשרה מלאה בשילוח בינלאומי לפחות בשנתיים האחרונות להשתתפות בתחרות.
 
הזוכה לשנת 2002 הוא מר Craig Trees בן 23, מ- Manchester, שהוגש לתחרות על ידי ה-British International Freight Association (BIFA), ועובד של חברת  Exel Freight Management בבריטניה, בשטח של הבטחת משלוחי אוויר וסחורות מסוכנות שהם עיקר התמחויותיו.
 
Craig Trees הגיש עבודת מחקר על בטיחות מטענים הדורשים שמירה קבועה על טמפרטורה לאורך השינוע , המחוייבים בשילוח מהיר ואשר עד כה סבלו מנזקים בשיעור של 25%. Craig Trees בדק במחקר שני יעדים ושתי שיטות שילוח שונות והוא זיהה בבטחון מלא את המקרים שבהם היתה סבירות גבוהה יותר לנזקים. על פי וועדת הפרס, המחקרים  שהוגשו  על ידי Craig Trees ומומעדים אחרים היו ברמה מקצועית גבוהה והיה להם קשה על כן לקבוע את המועמד המנצח.
 
Craig Trees יוזמן להשתתף בכנס של המשלחים הבינלאומיים שיפתח באיסטנבול בטורקיה שם הוא יציג את מחקרו שזיכה אותו בתואר.
 
הפרס המתלווה לתואר כולל שבוע לימודים במרכז ההכשרה של IATA, שבוע של הכשרה ברמה אקדמית בלונדון ושבועיים הכשרה באחד הקורסים של TT Club או בלודון או בהונג קונג או ניו ג'רסי, וכן חתימה שנתית על ה- (ITJ)  International Transport Journal. סה"כ ערך הפרס מוערך ביותר מ-20,000 $.