אייר אינדיה השיקה את הקו הישיר בין ת״א לדלהי

הקו הישיר יפעל בתדירות של שלוש טיסות בשבוע בימים ראשון, שלישי וחמישי כאשר זמן הטיסה בקו ייארך כשבע שעות - זמן הטיסה הישיר הקצר ביותר בין המדינות. הטיסות תתבצענה במטוס דרימנליינר חדש ומתקדם


11:47 ,25.03.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת התעופה ההודית אייר אינדיה, המיוצגת בישראל על ידי אופן סקיי, השיקה את קו הטיסות הישיר בין תל אביב לדלהי. טיסת הבכורה של החברה נחתה בנמל התעופה בן גוריון והתקבלה בטקס חגיגי בהשתתפות שר התחבורה, ישראל כץ, שר התיירות, יריב לוין, ומנכ״ל המשרד, אמיר הלוי וכן בכירי הנהלת חברת אייר אינדיה, אנשי שגרירות הודו בישראל, בכירי חברת אופן סקיי ואנשי תעופה ותיירות מהארץ ומהודו.

 

שר התיירות, יריב לוין: ״אני שמח שהמאמצים הגדולים שעשינו מול אייר אינדיה בשנתיים האחרונות נושאים פרי ונפתח קו תעופה ישיר מניו דלהי לישראל. הקו החדש יתרום להגדלת תנועת התיירים מהודו אשר נמצאת בתנופה משמעותית. פתיחת הקו הינה חלק ממהפכת השיווק אשר הובלתי במשרד והביאה לשיאים חדשים בתנועת התיירות לישראל״.

 

אפרים פורטיס, נשיא ומנכ״ל חברת אופן-סקיי, נציגת אייר אינדיה בישראל: ״אנו נרגשים עם נחיתת הטיסה הראשונה בקו החדש של אייר אינדיה לתל אביב. הקו יאפשר לנוסעים משתי המדינות להגיע בצורה המהירה והטובה ביותר, וכן אפשרויות טיסות קונקשן רבות של הציבור הישראלי ליעדים בכל רחבי אסיה, במחירים תחרותיים שטרם נראו בישראל. זאת, באמצעות צי המטוסים החדיש והמתקדם של איר אינדייה, כשגולת הכותרת שלו היא מטוס הדרימליינר שיופעל בקו לישראל״.

 

הקו נפתח על ידי אייר אינדיה, לאור הפוטנציאל העצום של ישראל לתיירות הדדית בין שתי המדינות, ובהמשך למאמצי שיווק של משרד התיירות, שכוללים פתיחת לשכת תיירות בהודו וקמפיינים ייעודים, שהביאו לעליה מתמדת בכניסות תיירים מהודו לישראל. סכום המענק החד-פעמי הצפוי להינתן לאייר אינדיה לפיתוח הקו ושיווק התיירות עומד על 750 אלף יורו. מנתוני משרד התיירות עולה כי תייר הודי שוהה בישראל 6.2 לילות בממוצע ומוציא 1,066 דולר בממוצע בביקורו.

 

לאחר שזיהה את הפוטנציאל התיירותי הגדול, הגדיל משרד התיירות את תקציב השיווק בהודו ופתח לשכה במומביי לטובת קידום הנושא, כאשר היעד העתידי שהציב לעצמו משרד התיירות הינו בין 80-100 אלף תיירים בשנים הקרובות. היות והתיירות היוצאת מהודו גדלה בקצב המהיר ביותר בעולם, הודו מהווה פוטנציאל תיירות נרחב. כבר היום הודו הינה מדינת המקור השנייה בגודלה במזרח הרחוק לתיירות נכנסת לישראל לאחר סין. נתון מעניין המדגיש את הפוטנציאל הוא שמעמד הביניים ההודי מונה כ-300 מיליון אנשים, כאשר 34% מההודים מעדיפים לנצל את כספם הפנוי על חופשות ונסיעות.

 

הקו הישיר יפעל בתדירות של שלוש טיסות בשבוע בימים ראשון, שלישי וחמישי. כל הטיסות בקו יתבצעו במטוס בואינג 787 דרימליינר חדש ומתקדם של החברה, המכיל 256 המושבים, בתצורה של שתי מחלקות: עסקים ותיירים. הטיסה בקו תיארך כשבע שעות - זמן הטיסה הישיר הקצר ביותר בין המדינות - ותאפשר לנוסעים לשאת שתי מזוודות במשקל של עד 23 ק״ג במחלקת תיירים ומגוון רחב ונוח של טיסות ליעדי ההמשך של החברה: בנגקוק, קטמנדו, קולומבו, סינגפור, סידני, מלבורן ועוד.