אל על: הדרימליינר נחת הבוקר בנתב״ג

הדרימליינר החדש של אל על נחת הבוקר בשעה 9:30 בנתב״ג לאחר טיסה ישירה מסיאטל, ארה״ב. על המטוס בכירים מחברות אל על, בואינג ורולס רויס. זהו מטוס ראשון מבין הזמנה של 16 מטוסי דרימליינר בעלות כוללת של 1.25 מיליארד דולר


11:14 ,23.08.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

היום בשעה 9:30 נחת לראשונה המטוס החדש בנמל התעופה בן גוריון כשעליו נציגי הנהלת ועובדי החברה, סגן יו"ר בואינג העולמית ריי קונור, סטיב הייזי, נשיא ALC, מנכ"ל יצרנית המושבים ריקארו ד"ר הילר מארק ואורחים רבים מהארץ ומהעולם. את הטיסה הובילו קברניט נועם דורון, מנהל פרויקט 787, קברניט אלי נרי, קברניט רועי בנימיני, וקצין ראשון אריאל להב.

 

המטוס התקבל בטקס חגיגי במעמד שר התחבורה ישראל כץ, אליסטר ברט, השר הבריטי לענייני המזרח התיכון ופיתוח בינלאומי, שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, שגריר ברזיל בישראלי פאולו סיזר מיירה דה וסקונסלוס, וראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי.

 

מחברת אל נמסר כי אל על השקיעה ברכישת המטוסים  למעלה מ- 1.25 מיליארד דולר וזהו המטוס הראשון מבין 16 שנרכשו על ידי החברה מבואינג. המטוסים החדשים יחליפו את מטוסי הג'מבו הוותיקים מדגם  747-400 ובהמשך גם את  צי מטוסי ה-767. מחברת אל על נמסר כי המטוס הראשון ייקרא בשם ״אשדוד״ על שם העיר אשדוד.

 

צפו בסרטון היכרות של מטוס הדרימליינר החדש של אל על: 

 

 

שר התחבורה ישראל כץ אמר טקס קבלת הפנים: ״ברכות. רכישת מטוסי הדרימליינר מחברת בואינג היא ביטוי להתפתחות אל על והשתלבותה במדיניות השמים הפתוחים ובמקביל לעומק היחסים האזרחיים ויחסי הסחר בין ישראל לארה"ב. הברית בין ארה״ב וישראל, המבוססת על ערכים משותפים וזהות אינטרסים , היא העוגן המרכזי ליציבות האזור. ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון  ובת הברית היחידה עליה יכולה ארה״ב לסמוך בשעת מבחן. אנחנו חולקים מודיעין משותף מול איומי הטרור הסוני של דעא"ש ואל קאידה ומול החתרנות השיעית והתמיכה בטרור, מבית מדרשה של אירן. אסור לאפשר לאירן להתבסס צבאית בסוריה ולהקים חזית צפונית מול ישראל, ואסור לאפשר לה להקים מסדרון יבשתי שיחבר בציר של טרור בין טהרן לבירות. ארה״ב חייבת לחזור לעמדת הובלה והנהגה באזור. מדיניות ההנהגה מאחור של הממשל האמריקאי היוצא, נכשלה ואפשרה לציר הרשע האירני, בגיבוי רוסיה, להגיע לעמדת השפעה מכרעת שמאיימת על בנות בריתה של ארה״ב באזור. ישראל תפעל לשמור על בטחונה מול כל איום. ישראל לא תאפשר לאיראן וגרורותיה באזור להקים חזית צפונית ולאיים על העורף ועל תשתיות לאומיות בישראל. נעשה ככל שנידרש כדי למנוע זאת״.

 

דוד מימון, מנכ"ל אל על אמר: "היום הוא יום חג לאל על, שיאה של תנופת ההתחדשות אותה התחלנו לפני שנה וחצי בעת רכישת 16 המטוסים החדשים מחברת בואינג. אנו שמחים לצאת לדרך חדשה עם מטוס הדרימליינר הראשון. הגעתם הצפויה של מטוסי ה- 787 החדשים תהווה את שיאה של תנופת ההתחדשות אשר תכלול מהפכה בחוויית הלקוח בכל ממשקי הטיסה קבענו לעצמנו רף גבוה מאוד של מצוינות שירותית ומוצרית על מנת להתמודד בזירה התחרותית ולשמור על מעמדנו כבחירה הראשונה והמועדפת של הנוסעים, אל ומישראל. אני משוכנע כי מהלך ההצטיידות המשמעותי הזה מהווה הזדמנות גדולה לעמוד ברף הגבוה המצופה מאיתנו ולהמשיך את תנופת ההתחדשות של אל על, להציע ללקוחותינו נוחות מרבית, חדשנות טכנולוגית, מטוסים מתקדמים ושירות איכותי".