אל על: המחזור הראשון של האקדמיה לטיס יצא לדרך

לאחר פניות מצד אלפי מתעניינים ותהליך מיון שארך מספר חודשים וכלל מאות מועמדים, נבחרו 23 מועמדים למחזור הראשון של האקדמיה לטיס. בוגרי האקדמיה יגישו בסיום הלימודים את מועמדותם לאל על ויידרשו לעבור הליך מיון


13:40 ,23.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת אל על בחרה 23 משתתפים בקורס אשר החלו בשבוע שעבר את המסע לעבר רישיון הטיס - מסע שיימשך כשנתיים ויכלול כ-1,000 שעות טיסה. הסטודנטים יעברו מסלול הכשרה ייחודי לטייסים מסחריים ב- Aviator College of Aeronautical Science & Technology, מוסד אקדמי לתעופה במדינת פלורידה בארה״ב, בשיתוף פעולה עם חברת אל על.

 

מהחברה נמסר כי לאחר פניות מצד אלפי מתעניינים ותהליך מיון שארך מספר חודשים וכלל מאות מועמדים, נבחרו 23 מועמדים למחזור הראשון של האקדמיה לטיס שהחל ביום 16.12.18. תהליך המיון כלל מבחנים לבחינת יכולות קוגניטיביות ופסיכומוטוריות, ראיון פסיכולוגי וראיונות אישיים. בוגרי EL AL Flight Academy, המגיעים ללא ניסיון קודם בחברת תעופה מסחרית, ישפרו את סיכוייהם להתקבל כטייסים בחברות תעופה.

 

הסטודנטים החדשים החלו באוריינטציה שתימשך כשבועיים ותתקיים בקמפוס אל על בנתב״ג, במהלכה יקבלו מידע מקיף על עולם התעופה בכלל ועל אל על בפרט. בתום האוריינטציה, הסטודנטים יטוסו בטיסת אל על למיאמי, פלורידה, שם יחלו בלימודים המעשיים.    

 

קברניט נועם דורון, סמנכ״ל מבצעים באל על: ״אנו שמחים להכריז על פתיחת המחזור הראשון של האקדמיה לטיס. מגמות התרחבות עולם התעופה והצטיידות במטוסים בארץ ובעולם, מצביעות על מחסור עולמי בטייסים. אנו באל על הזמנו לראשונה צעירים וצעירות לבחור בעולם התעופה כקריירה, ללמוד במסלול מעניין, חוויתי ומאתגר בעל אופק תעסוקתי. לאחר בחינה ממושכת של אלטרנטיבות, יצרנו מסלול ייחודי המשתמש בכל היתרונות המובנים של אל על בבניית מסלול לקריירה כטייסים מסחריים״.

 

משתתפי הקורס הראשון מייצגים את כל קשת האוכלוסייה של הציבור הישראלי, בגילאי 21 עד 53. חלקם יוצאים למסע זה כשהם מלווים בבני משפחותיהם ומעתיקים את מגוריהם לצורך הקורס וחלקם בחרו לצאת למסע כשהמשפחה תומכת מהארץ.

 

תנאי הסף לקבלה היו: גיל 21 ומעלה, אזרחות ישראלית, תעודת בגרות מלאה, התאמה ביטחונית, עמידה מוצלחת במבחן אנגלית אקדמית (IELTS / TOEFL) ואישור כשירות רפואית מרופא תעופתי מוסמך. המועמדים אשר נמצאו מתאימים עברו לשלב המיונים אשר כללו מבחנים פסיכומוטוריים, מבחנים קוגניטיביים וראיון אישי עם פסיכולוג.

 

תכנית Academy EL AL Flight כוללת את הלימודים התיאורטיים והמעשיים עד להשגת רישיון הטיס המסחרי וכן רישיון מדריך טיסה, בהתאם לתנאי התכנית. הסטודנטים במסלול ייהנו מליווי והעשרה של חברת אל על, כרטיסי טיסה למיאמי, תיק טיסה ואייפד עם החומר הלימודי ועוד.

 

בוגרי האקדמיה לטיס אשר ירצו להתקבל לחברת אל על כטייסים, יגישו את מועמדותם ויידרשו לעבור תהליך מיון.