גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.10.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.493 -0.228
אירו 4.121 -0.464
ליש"ט 4.587 -0.467
100 יין 3.0818 -1.009
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

אל על: שוב פוצץ המשא ומתן עם הטייסים

לאחר פגישת מו"מ שנערכה אתמול הצדדים לא הגיעו להסכמות כאשר המחלוקת העיקרית הינה ככל הנראה תשלום עבור ימי הדרכות לטייסים הוותיקים. אל על: הטייסים מסרבים לנוסחה בסיסית של שכר תמורת עבודה. ועד הטייסים: מימון הגיע במטרה לפוצץ את המו"מ
14.02.17 / 12:06
תמונת ארכיון של טייסי אל על בקוקפיט
צילום: סיון פרג'
תמונת ארכיון של טייסי אל על בקוקפיט

דובר אל על מעדכן הבוקר (ג') כי לאחר פגישת מו״מ קצרה שנערכה אמש בניסיון להגיע להסכמות בסוגיית הטייסים הוותיקים, נטשו נציגי הטייסים את שולחן המו״מ "תוך שהם מותירים המומים את יו״ר ההסתדרות ואת הנהלת  אל על, במשרדי ההסתדרות".

 

לטענת אל על, הרקע לפיצוץ במו״מ הוא "סירובם של הטייסים לנוסחה הבסיסית ביותר ביחסי עבודה- שכר תמורת עבודה".

 

עוד נמסר מאל על כי הצעת ההנהלה לטייסים הוותיקים לבצע 9 ימי הדרכה בממוצע לחודש תמורת שכר של למעלה מ-50,000 ש״ח נדחתה על הסף.

 

"נציגי הטייסים אינם מהססים להמר על מקום עבודתם  של אלפי בתי אב המתפרנסים מאל על והופכים שוב את קהל לקוחותיה של החברה לבני ערובה,זאת רק לאחר שבוע מפרסום החלטת בית הדין לעבודה בו ניתן צו חד משמעי המורה להם לשוב לפעילות מלאה וסדירה ללא שיבושים", נמסר בהודעת החברה.

 

בחברת אל על החליטו לפנות לבית הדין לעבודה כנגד הטייסים בעקבות ביזוי החלטת בית הדין, שחייב אותם לשוב לעבודה סדירה ללא המשך שיבושי הטיסות.

 

ועד הטייסים: המנכ"ל הכושל משקר לתקשורת

 

מוועד טייסי אל על נמסר בתגובה להודעת החברה מהבוקר כי "הדבר היחיד שמביך היא הדרך בה המנכ"ל הכושל של חברת התעופה הלאומית משקר לתקשורת בלי להתבלבל".

 

לטענת הטייסים, בניגוד להודעת אל על הטייסים לא "נטשו" את הדיון וכי מי שהמליץ לסיים את הדיון היה יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. לטענת הטייסים, ניסנקורן עשה זאת לאחר שמנכ"ל החברה דוד מימון חזר בו מהסכמות קודמות, העלה דרישות חדשות וסירב להתפשר עליהן.

 

עוד נמסר מוועד הטייסים כי "דוד מימון הגיע לדיון בכוונה לפוצץ את המו"מ, ולראייה - הוסכם שהצדדים יגיעו עם עורכי דין במטרה לנסח סופית את ההסכמות, אלא שהיחיד שהגיע בלי עורכי דין היה מנכ"ל החברה דוד מימון".

 

"אין ספק שהאגו של המנכ"ל רוצה לנצח את עובדיו הטייסים. זוהי גישה לא חכמה. מנהל ראוי לא היה מנסה 'לנצח' את עובדיו, אלא פועל ליישר את ההדורים ולצאת לדרך חדשה למען העובדים, הנוסעים והחברה, שלטייסים ולכלל העובדים היא בית קבוע, ודוד מימון רק גר בו בשכירות", נמסר מוועד טייסי אל על.

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×