גידול של 18% במספר הטיסות הסדירות לישראל וממנה במהלך קיץ 2014

בעקבות יישום הפעימה הראשונה של הסכם השמים הפתוחים קיבלו 62 חברות תעופה זרות ושלוש חברות ישראליות היתרים להפעלת טיסות נוסעים סדירות לישראל וממנה


12:14 ,11.05.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות יישום הפעימה הראשונה של הסכם השמים הפתוחים עם האיחוד האירופאי צפוי גידול של 18% במספר טיסות הנוסעים הסדירות לישראל וממנה בעונת הקיץ, שהחלה לפני כחודש.

 

את הנתונים מסר היום (א') שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ.

 

מנתוני רשות התעופה האזרחית (רת"א) עולה כי מספר חברות צפויות להגדיל את תדירות הטיסות שלהן לישראל באופן משמעותי במהלך הקיץ. מדובר, בין השאר, בחברות איזי ג'ט, וויז אייר, תורכיש, פגסוס, לופטהנזה, אייר ברלין, אליטליה ובריסל איירליינס.

 

חברת אל על צפויה להגדיל את תדירות הטיסות באופן משמעותי במספר קווי תעופה, הכוללים, בין השאר, את הקווים בין תל אביב לפריז, לוטון, פראג, מינכן, קייב ובודפסט.

 

יישום תוכנית הטיסות הסדירות של חברות אל על, ארקיע וישראייר, שאושרה על ידי רת"א, מאפשר גידול כולל בשיעור של כ-14%, לעומת מספר הטיסות הכולל שהופעל על ידן בעונת הקיץ 2013.

 

כץ ציין כי יישום הפעימה הראשונה של ההסכם בין ישראל והאיחוד האירופאי במהלך חודש מרץ מאפשר כשליש מהגידול הצפוי במספר הטיסות.

 

62 חברות זרות ושלוש חברות ישראליות קיבלו היתרים להפעלת טיסות נוסעים סדירות לישראל וממנה במהלך עונת קיץ 2014. ארבע חברות שלא הפעילו טיסות סדירות לישראל וממנה קיבלו היתר להפעלת שירות סדיר במהלך עונת הקיץ: טרנסאוויה (בקו תל אביב- אמסטרדם); טרנסאוויה צרפת (בקו תל אביב-פריז); אנטראייר (בקווים תל אביב-ורשה ותל אביב-קטוביץ'); וחברה גיאורגית בקו תל אביב-טבליסי.

 

אחד המדדים העיקריים המצביע על גידול ברמת התחרות, הוא מספר הקווים בהם מופעלות טיסות סדירות על ידי שלוש או ארבע חברות במקביל. מדד זה גדל בהתמדה במהלך השנים האחרונות. על פי הנתונים, מספר קווי התעופה שיופעלו על ידי מספר חברות במקביל בקיץ 2014 יגיע ל-17 קווים, בהשוואה ל-13 קווים בעונת קיץ 2013. מדובר בקווים בין תל אביב לניו יורק, פריז, לונדון, רומא, וינה, ברצלונה, מינכן, ברלין, פראג, מילאנו, בוקרשט, אמסטרדם, בריסל, סופיה, ורשה, לרנקה וטבליסי.