וירג׳ין אטלנטיק תחדש את הטיסות לת״א בספטמבר

החברה הודיעה על חידוש הטיסות בקו לונדון – ת״א החל מה-6 בספטמבר. כחלק מתוכנית החילוץ הגישה אמש החברה בקשה לסעיף 15 בחוקי ארה״ב התומך בארגון מחדש של מבנה ההון של חברת התעופה


11:34 ,05.08.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

נציגי וירג׳ין אטלנטיק נכחו אמש (4 באוגוסט) בבית המשפט בניו יורק כחלק מהליך פורמלי לאישור לשינוי מבנה הון בהתאם לסעיף 26(A) של חוק החברות של אנגליה מ-2006. תהליך זה נערך בתמיכתם של רוב נושי החברה.

 

בעקבות שימוע שנערך אתמול לחברה בבריטניה, הוחל בביצוע הליכי שינוי מבנה ההון גם בארה״ב בהתאם לסעיף 15 (Chapter 15) בחוקי ארה״ב. הליכי עזר אלה בארה״ב החלו בכפוף לתקנה המאפשרת לבתי משפט בארה״ב להכיר בתהליכי ארגון מחדש הנערכים מחוץ לארה״ב.

 

נציין כי לא מדובר בבקשה להגנה מפני נושים עקב פשיטת רגל לפי סעיף 11 (Chapter 11), אלא בבקשה התומכת בארגון מחדש של מבנה ההון של חברת התעופה, שהינה חברה אנגלית, לפי סעיף 26A של חוק החברות האנגלי מ-2006.

 

בשימוע זה קיבלו נציגי וירג׳ין אטלנטיק צו מבית המשפט המאפשר לחברה לכנס אסיפה של הנושים שיושפעו מהשינוי. אסיפה זו תתכנס ב-25 באוגוסט ותכלול את הצבעת הנושים על תכנית השינוי.

 

מדוברות חברת וירג׳ין אטלנטיק נמסר כי על מנת לקדם את שינוי מבנה ההון של חברת התעופה, שהינה ישות פרטית ונזילה, תהליך שינוי מבנה ההון טעון אישור לפי סעיף 26A של חוק החברות האנגלי מ-2006, הדורש קבלת אישורם של הנושים הרלוונטיים לפני ביצוע התהליך. מאחר ורוב בעלי השליטה כבר אישרו את התהליך, אנו צופים שתכנית שינוי מבנה ההון תיכנס לתוקף בספטמבר. אנו בטוחים בתכנית ובהצלחתה״.

 

בתוך כך חברת התעופה וירג׳ין אטלנטיק מעדכנת את תאריכי הפתיחה של יעדים נבחרים ברחבי העולם, בניהם קו הטיסות מלונדון לת״א, שנקבע ל-6.9, בסמיכות לחגי תשרי. בין היעדים הנוספים שיושקו בספטמבר: לונדון-סן פרנסיסקו (8.9), לונדון-אטלנטה (15.9) והקו מלונדון/מנצ׳סטר לאורלנדו (6.10). יעדים אלו יצטרפו ליעדים שכבר פעילים כמו: ניו יורק, הונג קונג, ברבדוס ולוס אנג'לס.

 

לאחרונה הודיעה וירג׳ין אטלנטיק על תכנית חילוץ שקיבלה את אישורם של בעלי המניות, במסגרתה יוזרם לחברה סכום של 1.2 מיליארד ליש״ט במהלך 18 החודשים הקרובים, בין היתר גם ממשקיע פרטי חדש, מה שיאפשר לחברה להמשיך ולפעול לקראת חזרה לרווחיות החל משנת 2022.