חברת אליטליה מפסיקה טיסותיה לטהרן

נכון להיום היא עדיין מקיימת חמש טיסות שבועיות בין רומא לטהרן, אך טיסות אלה תיפסקנה לחלוטין עד ל-1 בינואר 2019, בהתאם לסנקציות האמריקאיות נגד איראן


10:06 ,26.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת התעופה האיטלקית אליטליה מתכוונת להפסיק את כל הטיסות הישירות לאיראן, החל מתחילת 2019, וזאת בשל חוסר כדאיות כלכלית. ברקע הדברים המשבר אליו נכנס ענף התעופה האיראני לאחר חידוש הסנקציות האמריקאיות על ידי ממשל טראמפ.

 

חברת התעופה האיטלקית מסרה כי נכון להיום היא עדיין מקיימת חמש טיסות שבועיות בין רומא לטהרן, אך טיסות אלה תיפסקנה לחלוטין עד ל-1 בינואר 2019, בהתאם לסנקציות האמריקאיות נגד איראן. לדברי פאביו אזארני, אחד ממנהלי חברת התעופה האיטלקי,  הטיסה האחרונה לטהרן תתקיים ב-31 בדצמבר. לאחר תאריך זה תיפסקנה הטיסות הישירות לחלוטין, והחברה תחזיר את מלוא התמורה הכספית לנוסעים שרכשו כרטיס טיסה לאחר מועד זה.

 

אליטליה מצטרפת לשורה ארוכה של חברות תעופה בינלאומיות מובילות שהודיעו במהלך החודשיים האחרונים על הפסקת הטיסות לאיראן. בין החברות הללו אייר פראנס, בריטיש איירווייז וחברת התעופה המלכותית ההולנדית. בנוסף חברות תעופה מסרבות לספק שירותי דלק ותמיכה טכנית עבור חברות תעופה איראניות.