חברת CMA CGM תעביר את ניהול המטען האווירי לקבוצת אייר פראנס-LKM

קבוצת אייר פראנס-KLM תקבל את השליטה המסחרית המלאה ב-CMA CGM Air Cargo, אשר מבצעת ארגון מחדש של עסקיה החדשים. לשתי החברות יש זמן עד ה-1 בדצמבר לסגור עסקה על מטען אווירי


13:44 ,31.07.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת אייר פראנס-KLM תקבל את השליטה המסחרית המלאה ב-CMA CGM Air Cargo, אשר מבצעת ארגון מחדש של עסקיה החדשים.

 

נציין כי מקצוענים בשוק הביעו דאגה מחוסר הניסיון של חברת הספנות הצרפתית בפעילות מטענים אווירית. אחד המנהלים ציין כי נתיבי ה-A330F המופעלים על ידי אייר בלגיה, שלעיתים כללו מספר עצירות, יתקשו להיות רווחיים. נזכיר כי חברת הספנות הצרפתית הודיעה על שותפות אסטרטגית ארוכת טווח עם קבוצת אייר פראנס -KLM בחודש מאי.

 

בעקבות ההודעת המיזם המשותף חברת AF-KLM היא זו שתתפוס את ההובלה המסחרית, לפחות בשנתיים הראשונות.

 

מנהל בכיר בתחום התבטא בנושא ואמר כי ״אני מבין את האסטרטגיה ליצירת ה-JV, אבל אני חושב שזה חבל מאוד שפרויקט חברת התעופה העצמאית לא זז קדימה. זה למעשה הופך את CMA CGM לספקית קיבולת ל-AF-KL, שיש לה מותג מאוד מבוסס״.

 

לפי אייר פראנס, לשתי החברות יש זמן עד ה-1 בדצמבר לסגור עסקה על מטען אווירי, או לראות שינויים בהסכם החזקת המניות של CMA בחברת התעופה. על פי הדיווחים, CMA הסכימה לשמור על מניותיה ב-AF למשך שלוש שנים, אך היא יכולה למכור עד 50% מהמניות שקיבלה מהנפקת הזכויות כאשר הבטיחה 9% מהספק, לאחר שלוש שנים.

 

חברת הספנות הצרפתית מטיסה כעת את מטוסי ה-A330F שלה בנתיבי ליאז׳ – בנגקוק – דובאי - ליאז׳; ליאז׳ – שיקגו - ליאז׳, וכן מסלול דומה ליעדים כמו אטלנטה או גרינוויל-ספרטנבורג; ובריסל - סינסינטי - בריסל.