חברת SWISS קיבלה את האיירבוס A320neo הראשון שלה

בהמשך תקבל חברת התעופה השוויצרית 24 מטוסי A320neo נוספים ממשפחת איירבוס. המטוס החדש התקבל רשמית בצי המטוסים של SWISS וזכה לשם ״אנגלברג״ בטקס שנערך בשדה התעופה בציריך


10:57 ,26.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת התעופה השוויצרית SWISS קיבלה את המטוס הראשון מסוג A320neo מתוך סה״כ 25 מטוסים שהזמינה מהיצרנית איירבוס. המטוס החדש התקבל רשמית בצי המטוסים של SWISS וזכה לשם ״אנגלברג״ בטקס שנערך בשדה התעופה בציריך בהשתתפות משלחת בכירים מהפוליטיקה, עולם העסקים והתקשורת.

 

מנכ״ל סוויס, תומאס קלר, ציין כי ״ה- A320neoיפחית משמעותית את הגיל הממוצע של צי המטוסים של SWISS. ברגע נקבל את כולם, הגיל הממוצע של המטוסים שלנו יהיה מהצעירים באירופה ויעמוד על כ-9 שנים. השקענו כ-9 מיליארד פרנק שוויצריים ברכישת 25 מטוסים מסוג זה, השקעה שתשפר משמעותית את הדירוגים הסביבתיים שלנו, היות והפעלת מטוסים מתקדמת ויעילה בצריכת דלק היא אחד האמצעים האפקטיביים ביותר להפחתת ההשפעה האקולוגית של התעופה״.

 

עד סוף 2024 תקבל סוויס סה״כ 25 מטוסי A320neo, כאשר 17 מתוכם מדגם A320neo ו-8 מתוכם מהדגם הגדול יותר, A321neo. המטוסים הדו-מנועיים החדשים יחליפו בצי המטוסים של סוויס את מטוסי ה-A320 מתוצרת איירבוס ויסייעו להגביר את היעילות הסביבתית והאנרגטית של החברה באמצעות הטכנולוגיה החדשנית שלהם.

 

מהחברה נמסר כי ״SWISS מבטאת את מחויבותה לתעופה חסכונית וירוקה ככל שניתן באמצעות רכישת מטוסים מתקדמים ויעילים לטובת טיסות לטווח קצר ובינוני״.

 

חברת סוויס היא חברת התעופה הלאומית של שוויץ, המפעילה טיסות ללמעלה מ-100 יעדים ב-43 מדינות ברחבי העולם משדות התעופה של ציריך, ג׳נבה ולוגאנו. SWISS משרתת סה״כ למעלה מ-17 מיליון נוסעים בשנה, באמצעות 90 מטוסים המאיישים את הצי שלה. SWISS ידועה כחברת תעופה המדגישה את מדינת האם שלה, שוויץ, ערכי המסורת של שוויץ והמחויבות שלה כלפי המדינה, באמצעות שימוש במוצרי פרמיום איכותיים מתוצרת שוויצרית בטיסותיה. SWISS הינה חלק מקבוצת לופטהנזה וחברה בברית התעופה הגדולה בעולם Star Alliance.