טורקיש אירליינס: רווח שיא של יותר ממיליארד דולר בתשעת החודשים הראשונים של השנה

הרווח הנקי שולש והגיע ל-755 מיליון דולר. הכנסות החברה ברבעון השלישי של השנה הגיע ל-4 מיליארד דולר. טורקיש קרגו הובילה מעל למיליון טון מטען עם גידול של 25% לעומת התקופה המקבילה אשתקד


13:09 ,13.11.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת התעופה טורקיש אירליינס רשמה רווח של מיליארד ו-149 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של 2018, בשל בגידול בביקוש וברווח ליחידה, וזאת למרות מחירי הדלק המאמירים.

 

טורקיש אירליינס, הצליחה להגדיל באופן משמעותי את הכנסותיה מהטסת נוסעים ומטען, והגיעה לסך הכנסות של כ-4 מיליארד דולר ברבעון השלישי של השנה. בעקבות ביצועים יוצאי דופן אלה, ההכנסות ממכירות בתשעת החודשים הראשונים עלו ב-20% ל-9.9 מיליארד דולר, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

עם המשך צמיחת הרווחיות, חברת התעופה טורקיש אירליינס הצליחה לשלש את הרווח הנקי שלה בתשעת החודשים הראשונים של השנה, ורשמה בתקופה זו רווח נקי של 755 מיליון דולר.

 

בתשעת החודשים הראשונים של 2018, מדד EBITDAR (רווח לפני ריבית, מסים, הפחתות ושכירות, המשמש כמחוון רווח במזומן), גדל ב-16% ל-2.8 מיליארד דולר, עם מרווח EBITDAR של 28%.

 

בבחינת תנועת הנוסעים במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה, סך שיעור התפוסה עלה ב-3.2% ל-82%. באותה תקופה, גידול במספר הנוסעים, קיבולת (Available Seat Kilometer) וההיצע (Revenue per Kilometer) עמד על 12%, 6% ו-10.3% בהתאמה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. טורקיש אירליינס הטיסה כ-58 מיליון נוסעים בתקופה זו. על פי נתוני איגוד התחבורה האווירית הבינלאומית (IATA) לתשעת החודשים הראשונים של השנה, ענף התעופה העולמי רשם גידול בקיבולת של 6% בעוד שהוא זקוק לגידול של 7%.

 

טורקיש קרגו, חברת הובלת המטען האווירי הצומחת בקצב המהיר ביותר בעולם ממשיכה לספק את שירותיה, על נפח המטענים שהיא נושאת, יעדי טיסה חדשים ומטוסי מטען חדשים נוספים, ללקוחות ב-112 מדינות ומוסיפה להגדיל את נתח השוק שלה בתעשייה הגלובלית תוך שמירה על איכות השירות המקובל של טורקיש אירליינס. לאחר שהשלימה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2018 בהצלחה רבה, טורקיש קרגו הובילה מעל למיליון טון מטען עם גידול של 25% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בעוד שהרווחים עלו ב-29% והגיעו ל-1.2 מיליארד דולר. טורקיש קרגו ממשיכה את פעילותה במטרה להיות אחת מחברות ההובלה האווירית הגדולות בעולם.

 

בהתייחסו לתוצאות הכספיות המוצלחות, אמר אילקר אייג׳י, יו״ר דירקטוריון טורקיש אירליינס: ״אנו שמחים וגאים להודיע על תוצאות הרבעון השלישי של השנה, בה אנו שמים דגש רב על חיזוק תשתיות החברה. ברצוננו להודות לכל הנוסעים, העובדים, השותפים העסקיים ובעלי העניין שתרמו להישג חשוב זה״.

 

מהחברה נמסר עוד כי פתיחתו של שדה התעופה החדש באיסטנבול, שהתקיימה ביום היווסדה ה-95 של הרפובליקה הטורקית, הינו אחד המהלכים החשובים ביותר של תעשיית התעופה הטורקית ושל טורקיש אירליינס. ״הצמיחה של טורקיש אירליינס תואץ יחד עם שדה התעופה החדש, אשר יביא לתנופה מרעננת בענף התעופה״.