מטוס התדלוק החדש של בואינג ביצע טיסת בכורה

מטוס התדלוק החדש של בואינג, המבוסס על מטוס נוסעים מדגם בואינג 767, מסוגל לתדלק באוויר סוגים רבים של מטוסים מבצעיים, ואף יכול לשאת נוסעים ומטען. חיל האוויר של ארה״ב הזמין 179 מטוסים


13:26 ,10.12.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

מטוס התדלוק החדש של בואינג העונה לשם הסבוך KC-46 צפוי להימסר לחיל האוויר האמריקאי כבר בשנה הקרובה. טיסת הבכורה של מטוס התדלוק מתוצרת בואינג ארכה שלוש שעות וחצי במהלכה טייסי המטוס הגיעו לגובה של 39 אלף רגל וביצעו בדיקות תפעוליות של המנועים, מערכות בקרת טיסה ומערכות איכות הסביבה, כחלק ממנהל התעופה הפדרלית (FAA). צוות הטיסה של בואינג יבצע בדיקות בקרת איכות נוספות לקראת הטיסות הבאות של המטוס, במטרה למדוד ביצועים טרם מסירתו.

 

חברת בואינג ביצעה עד כה שש טיסות ניסוי במטוס התדלוק החדש, המבוסס על מטוס נוסעים מדגם בואינג 767. מטוס התדלוק החדש הוא השביעי בתוכנית ה- KC-46 שביצע טיסה עד כה. השישה הקודמים משמשים לבדיקות והסמכה וכבר צברו כ-2,200 שעות טיסה וביצעו 1,600 תדלוקים אוויריים של כל סוגי מטוסי הקרב בחיל האוויר האמריקני. גם חיל האוויר של יפן הזמין שלושה מתדלקים מדגם זה.

 

מחברת בואינג נמסר כי מטוס התדלוק KC-46A הוא מטוס רב-תכליתי שיכול לתדלק סוגים רבים מאוד של מטוסים מבצעיים, בהתאם לתהליכי תדלוק אוויריים בינלאומיים, ואף יכול לשאת נוסעים ומטען.

 

מייק גיבונס, בכיר בחברת בואינג האחראי על פרויקט מטוס התדלוק, ציין כי ״אנו גאים מאוד במטוס, וביכולות המתקדמות שהמטוס יספק לחיל האוויר האמריקאי. העבודה לפנינו מרובה, והצוות המחויב שלנו בבואינג עמל לקראת מסירת המטוס ומוודא כי ה- KC-46A  יהיה בדיוק מה שהלקוח שלנו צריך״.