עתירה לבג״צ נגד הקמת שדה תעופה ברמת דוד

העתירה הוגשה על ידי העמותה נגד שדות התעופה בעמק יזרעאל ומגידו כנגד המועצה הארצית לתכנון ובנייה, המשרד להגנת הסביבה ומנהלת הקמת שדה התעופה. העותרת: ״האבסורד שבהסתמכות על מידע חלקי זועק לשמים״


13:43 ,03.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

העמותה נגד שדות התעופה בעמק יזרעאל ומגידו, המייצגת תושבים המתגוררים בעמק יזרעאל אשר מתנגדים לתכנית להקים שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד, הגישה בתחילת השבוע עתירה לבג״צ נגד המועצה הארצית לתכנון ובנייה, המשרד להגנת הסביבה ומנהלת הקמת שדה התעופה.

 

במסגרת העתירה, שהוגשה באמצעות עו״ד מירב בר-זיק ממשרד שפירא כפרי בר-זיק ועו״ד רויטל אפלבוים ממשרד וינברגר ברטנטל ושות׳, טוענת העמותה כי ההנחיות לעריכת תסקיר שיבחן את ההשלכות הסביבתיות מרחיקות הלכת של הקמת שדה תעופה משלים ברמת דוד, על פיהן פועלת המינהלת, נערכו בחריגה מסמכות כביכול. ״מבלי שקיימת תכנית ולפחות תסריט כנדרש על פי הדין וללא תשתית עובדתית ותכנונית מספקת״.

 

לטענת העותרת, ההשפעות הסביבתיות של הקמת שדה תעופה משלים באזור עמק יזרעאל שבשטחו נמצא אתר רמת דוד, אשר ניחן במאפיינים ייחודיים מבחינה אקולוגית, סביבתית והיסטורית הן מרחיקות לכת ופטליות.

 

במסגרת העתירה נטען כי ״האבסורד שבהסתמכות על מידע חלקי ובמסגרת תכנון והקמת שדה התעופה המשלים זועק לשמיים. לא יעלה על הדעת כי פרויקט כאמור, בסדר גודל לאומי, מבוסס, כך נראה, על תחושות בטן. יתרה מכך, נראה כי אין צורך להרחיב בעניין חומרת הנזקים הנגרמים לאוכלוסייה כתוצאה מחשיפה לרעש מטוסים ובפרט להתפתחותם הקוגניטיבית של ילדים״, נטען.