שיטוסו רק כחול-לבן

שר התחבורה ישראל כץ ביקש ממשרד האוצר לתת עדיפות לחברות תעופה ישראליות בהטסת עובדי מדינה לחו"ל, בכדי למזער את נזקי מבצע "צוק איתן"


12:48 ,14.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ פנה למשרד האוצר בבקשה לתת עדיפות לחברות התעופה הישראליות בהטסת עובדי מדינה הטסים לחו"ל, במסגרת עבודתם, במטרה לסייע להן להתמודד עם המשבר הצפוי בענף התעופה בעקבות מבצע "צוק איתן".

 

כץ הציע לחייב את כל עובדי משרדי הממשלה  הטסים לחו"ל במסגרת עבודתם במשרדי הממשלה השונים לטוס בחברות התעופה הישראליות אל על, ארקיע וישראייר, ככל הניתן ובמגבלות הקיימות, לפחות עד סוף השנה (2014). זאת במטרה לצמצם את נזקיהן של החברות כתוצאה מהמצב הביטחוני.

 

כץ ציין כי חיוב עובדי המדינה הטסים לחו"ל לטוס באחת מחברות התעופה הישראליות, תאפשר לצמצם את נזקיהן הכלכליים של חברות התעופה הישראליות ותקל עליהן את ההתמודדות עם המשבר הצפוי בענף. 

 

מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי נפגש אתמול במשרדו עם מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי ומנכ"לי חברות התעופה הישראליות אל על, ארקיע וישראייר, ודן עימם בהשלכות של מבצע "צוק איתן" על חברות התעופה הישראליות והקשיים שאיתם הן נאלצות להתמודד.

 

מנהלי החברות טענו כי החברות סופגות נזקים כלכליים כבדים בעקבות ביטולי טיסות בתעופה הבינלאומית והפנים ארצית כתוצאה מאירועי מבצע "צוק איתן". לדבריהם, אין ביכולתם לאמוד בשלב זה את היקף הנזק הכספי המדויק, אך להערכתם מדובר באובדן הכנסות והפסדים עתידיים בהיקף ניכר.

 

הם הוסיפו, כי המשבר הצפוי בענף התיירות והתעופה צפוי להיות עמוק ובימים האחרונים נרשמו ביטולים בהזמנות טיסות ליעדים רבים, כשבחלק מהמדינות אף פורסמו אזהרות מסע חמורות לישראל, הגורמות לפגיעה בתיירות. לדבריהם, המשך הלחימה אף עלול לפגוע בפעילות החברות גם בעונת החגים.