שנת שיא בשינוע מטען אווירי ללופטהנזה

המוביל הגרמני הודיע ששינע 1.9 מיליון טון מטענים ודברי דואר ב-2011. חלק מההצלחה מיוחס לשימוש במטוסי המטען של Austrian Airlinesולמיזם משותף עם AeroLogic


00:00 ,12.01.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה הודיעה על 2011 כשנת שיא בשינוע מטענים אוויריים, עם 1.9 מיליון טונות של מטענים ודברי דואר. הנתון מהווה עלייה של 5% לעומת 2010.

חטיבת המטען של לופטהנאזה רשמה עלייה של 8.6% ביכולת שינוע המטענים ב-2011. בחברה מייחסים את העלייה לתחילת השימוש במקביל במטוסי המטען של נתיבי האוויר האוסטריים (Austrian Airlines) החל מהמחצית השנייה של 2010, והשימוש בשמונה מטוסי מטען מסוג בואינג 777 במיזם משותף עם AeroLogic.

לופטהנזה רשמה עלייה של 6.5% בסעיף הרווחים מהובלת טון מטען לק"מ, כך שייעול יכולת האכסון שלה הגיע לכדי 69.5% ב-2011.

"הדרישה ההולכת וגוברת לייצוא שימשה אותנו בעיקר בשוק הבית שלנו, השוק הגרמני. מאידך, המצב הכלכלי בשווקי אסיה החשובים לשינוע אווירי הלך ונעשה מעורפל במהלך השנה, מה שהוביל למצב של שינוע יתר ותחרות הולכת וגדלה לכל חברות התעופה", מסר מנכ"ל ויו"ר לופטהאנזה קרל אולריך גרנד (Karl UlrichGarnadt). הוא שהוסיף: "העובדה שהצלחנו להמשיך במגמת הצמיחה העולמית היא עדות לחוזק ולחוסן של לופטהאנזה".

 

גרנד מסר שהמוביל הגרמני אופטימי בצורה זהירה לגבי 2012: "חטיבת המטען של לופטהנזה מממוקמת בצורה מרבית בשווקים צומחים. אנו נישאר במסלול ההצלחה ונגלה גמישות הכרחית לפי מצב הדרישה".

לופטהנזה מייחסת חשיבות רבה לפסיקה התלויה ועומדת בבית הדין האדמיניסטרטיבי הגבוה בליפציג בנוגע לטיסות מטען ליליות המורשות להמריא משדה התעופה בפרנקפורט. גרנד התייחס לנושא ואמר כי "גרמניה מרוויחה מחברת שינוע אווירית חזקה ומצליחה. אסור שהחברה לא תוכל לפעול במשך מספר שעות על בסיס יומי. איסור על טיסות מטען ליליות ינחית מכה קשה לתעשייה כולה ויאיים על אלפי משרות בגרמניה, לא רק לאלה המתעסקות בלוגיסטיקה".

לופטהנזה הודיעה שתפרסם את התוצאות העסקיות של 2011 בחודש מרץ.