11 חברות תעופה על הכוונת של תביעת פיצויים

חברת הרכבות הממשלתית של גרמניה, Deutsche Bahn, מתכננת לתבוע 3 מיליארד דולר בגין חלקן של החברות בקרטל קביעת מחירי הובלת מטען אווירי


11:24 ,02.12.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

Deutsche Bahn, חברת הרכבות הממשלתית של גרמניה, מתכננת להגיש תביעה נגד מספר חברות תעופה בנוגע למזימת קביעת מחירי הובלת מטען אווירי בין השנים 1999-2006.

 

לדברי פרסומים בגרמניה, התביעה תוגש לבית הדין האזורי בקלן והיא תהיה על סך של 3 מיליארד דולר כנגד 11 חברות תעופה, כולל בריטיש איירווייס ולופטהנזה.

 

עוד חברות תעופה שהיו מעורבות בקרטל קביעת המחירים: Japan Airlines, אייר פראנס-KLM, SAS, קוואנטס איירווייס, Cargolux Airlines International, Martinair Holland  ו-All Nippon Airways.

 

על פי דיווחים בגרמניה, Deutsche Bahn תדרוש את החלק הארי של הפיצויים, בסך 2.2 מיליארד דולר, מלופטהנזה, שלא שילמה עד כה קנסות בשל הודעתה לרשויות על חלקה בפרשה.

 

לדברי סוכנות הידיעות רויטרס, בחודש אוגוסט השנה הודיעה כבר Deutsche Bahn על כוונתה לתבוע פיצויים מארצות הברית בגין אותה פרשה.

 

הקרטל האווירי נחשף לראשונה לפני שבע שנים. נציבות האיחוד האירופאי והממשל הפדראלי בארצות הברית השיתו בגינו קנסות על מספר חברות תעופה.