סוויספורט חנכה את ביה"ס לחומרים מסוכנים ע"ש טניה אדלשטיין

במעמד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שאשתו טניה ז"ל פעלה רבות במסגרת תפקידה ברת״א בפיתוח תחום המטענים המסוכנים והגברת הבטיחות בטיסה, חנכה סוויספורט בית ספר ייחודי להדרכות בתחום


13:47 ,14.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת סוויספורט חנכה אתמול (א') את בית הספר להדרכה בחומרים מסוכנים ע"ש טניה אדלשטיין ז"ל ,שכיהנה במשך שנים כמרכזת בכירה בתחום מטענים מסוכנים ברשות התעופה האזרחית.

 

את הטקס כיבד בנוכחותו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בעלה של טניה ז"ל שהיה נרגש מההחלטה של סוויספורט לכבד את זכרה לאחר שנים של שיתוף פעולה הדוק וכאות הוקרה על פועלה בתחום.

 

סיגל מנהיים-קצוביץ', מנכ"לית סוויספורט הודתה לאורחים. "בימים אלה", אמרה, "אנו גאים להיות חלק מהצוק האיתן של אזרחי המדינה ולהמשיך בשגרה". היא ציינה שסוויספורט, הפועלת בישראל מ-2008, השקיעה כ- 120 מליוני שקלים במסוף באמצעות חברת האם שהינה המובילה בעולם בטיפול במטען אוויר וכיום, לאחר שש שנות פעילות, נתח השוק עומד על כ- 25%.

 

"לטניה ז"ל היה חזון", הוסיפה מנהיים קצוביץ', "היה לה חשוב לפתח את תחום המטענים המסוכנים, להגביר את המודעות ולחזק את הבטיחות בטיסה - תחום חשוב מאד שלא תמיד נותנים לו את הדגש הראוי. היה תענוג גדול לעבוד איתה לאור הידע הרב שלה. וכך, בסבלנות, שחם יעקובסון קב"ט המטען של סוויספורט עבד איתה צמוד לאורך שנתיים, עם מצגות ושעות רבות של עבודה אל תוך הלילה ובתום תהליך ארוך וקפדני הסמיכה אותו טניה למדריך. טניה פגשה כאן מדריך יסודי ומקצועי וזה תרם לתחושת הבטחון שלה שמדובר בצוות מקצועי שידע להצעיד את התחום קדימה באמצעות בית הספר למטענים מסוכנים. בנימה אישית: הכרתי אותה שנים רבות ומותה בטרם עת ציער אותנו מאד. לאור הערכתנו הרבה על פועלה בחרנו לקרוא לבית הספר על שמה".

 

כאמור, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין היה נרגש. הוא ציין שרק לאחר לכתה של רעייתו טניה הוא נחשף לפעילות הענפה ולחשיבות שבפועלה בתחום במסגרת תפקידה ברת״א. הוא אמר: "תודה על הדברים המרגשים. רק לאחר השבעה גיליתי את האנשים מהצד השני ולמדתי שרכשו לה הרבה מאד הערכה מקצועית. אני שמח שהמרכז הזה יסייע להכשיר אנשים ויוסיף תחושת בטחון ובטיחות לכל אחד מאיתנו. תודה רבה".

 

הארוע נחתם בגזירת סרט שחנך את פתיחת בית הספר.