נחנך מעבר תת קרקעי להולכי רגל בנמה"ת חיפה

רש"ת מימנה את הפרויקט בעלות של כ-5 מיליון שקלים. השר כ"ץ: בקרוב אפגש עם כלל הגורמים המקצועיים ואקבל החלטה בדבר מיקומם של שדות התעופה הבאים של מדינת ישראל


00:00 ,22.07.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

רש"ת מימנה את הפרויקט בעלות של כ-5 מיליון שקלים. השר כ"ץ: בקרוב אפגש עם כלל הגורמים המקצועיים  ואקבל החלטה בדבר מיקומם של שדות התעופה הבאים של מדינת ישראל
 
אתמול נערך בנמל התעופה בחיפה טקס חנוכת המעבר התת קרקעי להולכי רגל אשר נכרה בנמל התעופה מתחת למסלול ההמראות והנחיתות. הטקס נערך במעמד שר התחבורה והבטיחות בדרכים, מר ישראל כ"ץ, מנכ"ל משרד התחבורה, יעקב גנות, יו"ר מועצת רש"ת, עובדיה עלי, מנכ"ל רש"ת, קובי מור ומכובדים נוספים.
 
הפרויקט הינו אחד מהפרויקטים אותם מקדמת רשות שדות התעופה במסגרת שדרוג הבטיחות בשדות התעופה ברחבי הארץ. במסגרת הפרויקט, נכרה מעבר תת קרקעי לטובת מעבר הולכי רגל מתחת למסלול ההמראות והנחיתות, באורך של 80 מטר, אשר יאפשר חצייה בטוחה מצדו האחד של המסלול לצדו השני. רש"ת מימנה את הפרויקט בעלות של כ-5 מיליון שקלים ובלוח זמנים קצר במיוחד.
 
שר התחבורה מר ישראל כ"ץ אמר בטקס כי "פרויקט זה הינו נדבך חשוב נוסף בפרויקטים המקודמים לשיפור הבטיחות בתעופה. בנוסף, אני פועל לקדם מול ראש הממשלה את סוגיית הטיסות של חברות ישראליות מעל סעודיה, דבר שיקצר את משך הטיסה למזרח, יוזיל את המחירים ויהפוך את ישראל לצומת דרכים. אנו פועלים לחיבור הפריפריה למרכז. בזמן הקרוב איפגש עם כלל הגורמים המקצועיים העוסקים בתחום ואקבל החלטה בדבר מיקומם של שדות התעופה הבאים של מדינת ישראל, שהקמתם מתחייבת כנגזרת מהעלייה בתנועה ובמספר המשתמשים".
 
מנכ"ל רש"ת, קובי מור, אמר בטקס כי "מועצת הרשות הקצתה סך של כ-3 מיליארד שקלים לפרויקטים שונים בתחום הבטיחות. פרויקט הכרייה בחיפה היווה צורך בטיחותי מהמעלה הראשונה והוא הפרויקט השלישי שביצעה רש"ת בשנה האחרונה לשיפור הבטיחות בשדות התעופה הפנים ארציים".
 
נמל התעופה בחיפה נסגר לפעילות לטובת עבודות הכרייה לאחר יום העצמאות בסוף חודש אפריל ונפתח לפעילות בתחילת חודש יולי.
 
בשנת 2008 עברו בנמל  התעופה בחיפה 64,809 נוסעים ב-13,627 טיסות בינלאומיות ופנים ארציות.