בקהיר מבהירים: שדה התעופה בטוח

יו״ר מועצת המנהלים של חברת נמל התעופה של קהיר העריך כי ההחלטה של החברה הבריטית נובעת משיקולים גיאופוליטיים כמו המתיחות עם איראן ללא קשר למצב הבטיחותי בקהיר


10:39 ,22.07.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

אחמד פווזי, יו״ר מועצת המנהלים של חברת נמל התעופה של קהיר, האחראית על תפעולו של שדה התעופה הבינלאומי של הבירה המצרית, הצהיר כי נמל התעופה בטוח. לדבריו, החלטת חברת התעופה הבריטית בריטיש איירוויז להפסיק את הטיסות למצרים למשך שבוע היא עניין של החברה ולא קשור למצב בנמל התעופה. הוא הדגיש כי מטוסי חברת התעופה המצרית ממשיכים לטוס באופן שגרתי ויומיומי ללונדון משדה התעופה בקהיר. 

 

פווזי העריך כי ההחלטה של החברה הבריטית נובעת משיקולים גיאופוליטיים כמו המתיחות עם איראן ללא קשר למצב הבטיחותי בקהיר. לדבריו, החלטות על ביטול טיסות לקהיר מצד חברות תעופה בינלאומיות הוא עניין שלהן וקשור לשיקולים כלכליים או אחרים. הוא הוסיף כי החלטות מסוג זה מתקבלות באופן תדיר. 

 

לפי פווזי, אתמול נחת בנמל התעופה בקהיר מטוס של חברת איג'יפט אייר בטיסה מנמל התעופה הית׳רו. הוא הדגיש כי בשנים האחרונות עשה נמל התעופה בקהיר צעד גדול קדימה בכל האמור להגברת הבטיחות והביטחון, כולל רישותו במצלמות אבטחה ותגבור צוותי כוחות הלחימה באש.