מחר יפורסם המכרז המקדים להקמת שדה התעופה רמון בתמנע

המטרה היא להקים את שדה התעופה בפרק זמן של שנתיים וחצי מהתחלת הבנייה; השדה ישמש לטיסות בינלאומיות לאירופה ופנים ארציות


00:00 ,30.06.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

רשות שדות התעופה (רש"ת) תפרסם מחר (ב') מכרז למיון מוקדם (PQ) לחברה קבלנית לפרויקט הקמת שדה התעופה רמון בתמנע.

מדובר בפרויקט Greenfield, הנחשב לפרויקט ייחודי של בנית שדה תעופה על כל מרכיביו מן היסוד.

לראשונה בישראל ייבנה נמל תעופה בינלאומי מן היסוד, שאמור להוות את שער כניסה אווירי לדרום מדינת ישראל.

הליך המיון המוקדם PQ יאפשר את קביעת קבוצות המציעים הסופית תוך פרק זמן קצר ובמקביל להיערכות ליציאה לשלב ב' של המכרז - שלב התחרות הכספית - הליך שיקצר את לוחות הזמנים בקידום הפרויקט ויאפשר את גיבושן מראש של קבוצות המציעים לשם ההשתתפות במכרז.

במסגרת היציאה למכרז בהליך המוקדם תאפשר הרשות לחברות בינלאומיות ומקומיות לקחת חלק במכרז. במסגרת זו פנתה רש"ת לנציגויות של מדינות זרות, כשנמסר שההתעניינות מצד גורמים בינלאומיים ברחבי העולם הינה ערה.

המכרז הבינלאומי מיועד לחברות בנייה המבצעות עבודות בהיקפים של מאות מליוני שקלים ובמשכי זמן קצרים, שכן החברה שתבחר אמורה להשלים את העבודות בפרויקט, כולל הפעלה והרצה, בתוך שנתיים וחצי.

נמל התעופה על שם אילן ואסף רמון בתמנע הוא נמל תעופה בינלאומי, המתוכנן להחליף את נמלי התעופה אילת ועובדה ולשמש כנמל תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל לטיסות פנים ולטיסות בינלאומיות.

הנמל החדש ייבנה 19 ק"מ צפונית לאילת וישמש כשדה בעיקר לטיסות לאירופה וממנה, וכן לטיסות פנים-ארציות.

הנמל יכלול מסלול המראות ונחיתות באורך 3,100 מ"ר, שיאפשר למטוסי סילון גדולים להמריא ממנו לכל יעד באירופה, מגדל פיקוח בגובה 45 מ"ר, בהתאם לסטנדרטים מתקדמים, אזורי תפעול, טרמינל נוסעים בשטח של כ-28 אלף מ"ר, המתוכנן לתת מענה לכ-1.8 מיליון נוסעים בשנה ברמת שירות גבוהה, שבע עמדות חנייה למטוסים רחבי גוף ובינוניים, תשע רחבות חנייה למטוסי טורבו-פרופ, חנויות דיוטי פרי, מערך כבישים חדש ומגרשי חניה.