ראשי הרשויות בגליל לשרת התחבורה: יש להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים

ראשי הרשויות באשכול גליל מזרחי פנו היום במכתב לשרת התחבורה מירי רגב בבקשה להפוך את שדה התעופה במחניים לשדה משלים. לדבריהם מדובר במהלך משנה מציאות שיחזק את הפריפריה באופן ניכר


13:58 ,12.07.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

במכתבם ציינו ראשי הרשויות: עם מינוייך לשרת התחבורה, אנו, ראשי הרשויות בגליל המזרחי, פונים אליך בבקשה לקבל החלטה אמיצה ומתבקשת: להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים, ובכך ליצור מנוע צמיחה חיוני לגליל כולו ולמדינת ישראל. החלטה דרמטית, שתשנה את תפיסת הפריפריה הצפונית ותיתן מענה לצרכים של הצפון מבחינת נגישות תחבורתית, ביטחון, תעסוקה ותיירות״.

 

עוד כתבו כי חיזוק שדה התעופה במחניים והפעלתו באמצעות טיסות סדירות למרכז ודרום הארץ וכן לאירופה, יחזקו את הפעילות התיירותית וייצרו פריחה כלכלית בגליל בתחום התיירות ואף באמצעות יצירת מאות מקומות תעסוקה חדשים סביב פעילות השדה. ראוי לציין כי בוצעו בדיקות של אנשי מקצוע וקיימת היתכנות לביצוע המהלך מכלל ההיבטים, לרבות הקמת מסלול באורך של 1,800 מטרים.

 

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: ״אנו ראשי הרשויות בצפון יודעים מה באמת יסייע לנו לפתח ולחזק את האזור ומבקשים מהממשלה- השקיעו במה שאנחנו צריכים. מדינת ישראל צריכה לקבל החלטה אמיצה ומתבקשת: להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים, להחיות את הגליל ולתת מענה לצרכי הצפון ומדינת ישראל מבחינת נגישות תחבורתית עם טיסות סדירות בארץ, מאירופה ולאירופה, מבחינת ביטחון המדינה ואפשרות לשמירה על שמיים פתוחים באמצעות פיזור מיקומי שדות התעופה, מבחינת פיתוח מקומות תעסוקה, חיזוק הגליל וכמובן פיתוח התיירות בחבל הארץ הייחודי. מדובר בפרויקט משנה מציאות ברמה האזורית״.

 

יו״ר אשכול רשויות גליל מזרחי וראש מועצה אזורית מבואות החרמון, בני בן-מובחר: ״כאשר יסתיים משבר הקורונה, נצטרך שיהיו לנו כלים רבי עוצמה להתנעת הכלכלה בגליל. אנו פועלים לפתח מנועי צמיחה אזוריים שיהוו קרקע פוריה לפיתוח כלכלי ופיתוח מקומות תעסוקה. שדה תעופה בין לאומי במחניים הוא מנוע כלכלי משמעותי, בדגש על ענף התיירות והעסקים הנלווים לו. אנו מקווים ששרת התחבורה תפעל לקבלת החלטה זו, כפי שהובילה את קידום התרבות בפריפריה״.