שדה התעופה רמון: טיסות הרצה מסחריות יחלו בינואר

בשלב הראשון יופעלו בנמל רמון טיסות הרצה מסחריות, פנים ארציות, של חברות התעופה ארקיע וישראייר, ולאחר מכן יחלו לפעול טיסות מסחריות בינלאומיות של חברות תעופה זרות


08:44 ,31.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

נמל התעופה הבינלאומי רמון ע״ש אילן ואסף רמון שליד אילת, יחנך  בינואר 2019 ויחל לפעול באופן מדורג כנהוג בנמלי התעופה בעולם. כך הודיע שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ. 

 

בשלב הראשון, יופעלו בנמל רמון טיסות הרצה מסחריות, פנים ארציות, של חברות התעופה ארקיע וישראייר, ולאחר מכן יחלו לפעול טיסות מסחריות בינלאומיות של חברות תעופה זרות. 

 

טקס חנוכת הנמל ייערך ב-22 בינואר 2019 בהשתתפות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השר כץ, מנכל רשות שדות התעופה, יעקב גנות, משפחת רמון, ראשי רשויות, נציגי חברות תעופה, שגרירים ונכבדים נוספים. 

 

רשות שדות התעופה (רש״ת) תפרסם בקרוב את לוח הטיסות הפנים ארציות שיופעלו בהדרגה עד למעבר המלא מהטרמינל במרכז העיר אילת לנמל החדש "רמון". לאחר מכן, יפורסם לוח הטיסות הבינלאומיות עד להפעלה מלאה של הנמל. 

 

נמל התעופה החדש כולל מגדל פיקוח בגובה של כ-50 מטרים עם מכשור מתקדם, וטרמינל מרווח, שייתן מענה בשלב הראשון ליותר משני מיליון נוסעים בשנה, והוא מתכונן להרחבת הפעילות ל-4.5 מיליון נוסעים בשנה. הנמל יכלול כ-60 עמדות חנייה למטוסים רחבי גוף ובינוניים, עמדות חנייה למטוסי טורבו-פרופ, אזורי תפעול, חנויות דיוטי פרי, בריכה ביולוגית בלב המבנה, אליה ניתן להביט מכל אולם, מערך כבישים חדש ומגרשי חנייה לכלי רכב. מסלול ההמראות והנחיתות של השדה מגיע ל-3.6 קילומטרים, במטרה לאפשר המראות ונחיתות של טיסות טראנס-אטלנטיות בשדה, מכל מקום בעולם.

 

השר כץ ציין כי הנמל החדש שיחליף את נמל התעופה של אילת ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל, בעיקר לטיסות לאירופה וממנה, טיסות טראנס-אטלנטיות וטיסות פנים ארציות. כמו כן, ישמש הנמל גם כשדה אלטרנטיבי לנתב״ג לשעת חירום, בשל תנאי מזג אוויר ומתיחות בטחונית, במקום לרנקה ועמאן.

 

השר כץ החליט לקרוא לשדה התעופה בתמנע ע״ש אילן ואסף רמון, כאות הערכה והוקרה של מדינת ישראל למשפחת רמון. ״אין דבר יותר סמלי ומתאים להנצחת שני האישים המתאימים שתרמו כה רבות למדינת ישראל ולקרוא על שמם את שדה התעופה, הוסיף שר התחבורה. לפני מספר חודשים, הוסר הלוט מעל ״שדה התעופה הבינלאומי ע״ש אילן ואסף רמון״, במעמד רונה רמון ז״ל ומשפחתה. 

 

השר כץ ציין כי רונה רמון ז״ל לקחה את כאבה האישי והפכה אותו לחוזק ולמפעל חיים בחינוך וקידום בני נוער. ״כאשר בישרתי לה שהחלטתי לקרוא לשדה התעופה האזרחי הראשון, המוקם מאז קום המדינה ברמת תמנע ליד אילת, על שם בעלה אילן ועל שם בנה אסף, לא היה מאושר ממנה. כאשר נחנוך את שדה התעופה, רונה תהיה שם ביחד איתנו ועם אילן, אסף והחברים. יהי זכרה ברוך״, אמר השר כץ.

 

שר התחבורה הוסיף כי פינוי שדה התעופה הקיים באילת, יאפשר את פיתוחה של העיר. ״עם הפעלת נמל רמון, יתפנה שטח של כרבע מגודלה של העיר אילת, שיאפשר את פיתוח העיר וישפר באופן משמעותי את איכות חייהם של התושבים. כמו כן, הפרויקט ייצור אלפי מקומות עבודה חדשים עבור עובדים שיועסקו בנמל, באופן ישיר ועקיף״, הוסיף כץ.

 

השר כץ ציין כי חברות התעופה שינחתו בנמל רמון יהיו פטורות מתשלום אגרות נחיתה, במטרה לעודד את החברות לנחות בשדה החדש. עלות הקמת השדה נאמדת ב- 1.7 מיליארד שקלים. שליש מעלות הפרויקט מומן באמצעות מכירת המקרקעין של שדה התעופה הישן באילת, שליש באמצעות רש״ת ושליש נוספים ממקורות חיצוניים.