בן הרוש לפרץ: ניתן להכשיר עובדים לנהגי רכב כבד

יו״ר מועצת המובילים נפגש עם שר הכלכלה והתעשייה והעלה בפניו את רעיון ההשמה המקצועית לנהגי רכב בתקופת אבטלה גואה במשק בשל משבר הקורונה. משרד התחבורה הביע עניין בנושא


13:16 ,15.07.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

בהמשך לפניייתה של מועצת המובילים לשרת התחבורה בהצעה לקדם קמפיין ממשלתי להכשרת נהגים מקצועיים לרכב כבד לנוכח המשבר התעסוקתי במשק נפגש אמר גבי בן הרוש, יו״ר מועצת המובילים, עם שר הכלכלה עמיר פרץ, והעלה בפניו את רעיון ההשמה המקצועית לנהגי רכב כבד.

 

השר פרץ התלהב מהרעיון וביקש לקבל העתק שלה בכתב ואף ייפגש בנושא עם ראשי מועצת המובילים בתחילת אוגוסט.

 

נזכיר כי לטענת מועצת המובילים, בימים אלה קיים צורך בכ-10,000 נהגים למשאיות המוגדרות כסמי טריילר ופול טריילר. ממועצת המובילים נמסר כי העובדה שכ-50% מהנהגים הפעילים חצו את גיל ה-60 מחזקת את הצורך בהכשרת עתודה מקצועית לענף.

 

״אנו במועצת המובילים מאמינים כי מדובר בחלון הזדמנויות שיש להשתמש בו לפעולה משותפת של ממשלת ישראל ומשרד התחבורה בראשה ומועצת המובילים שמהווה ארגון יציג של כלל המעסיקים בענף ההובלה באמצעות התאחדות בעלי מפעלי הובלה.

 

ממועצת המובילים נמסר עוד כי בהמשך לפנייה למשרד התחבורה מר אבנר פלור, סמנכ״ל בכיר תנועה במשרד התחבורה, ביקש פרטים והצעות מחיר עבור קורס רכב כבד ורכב ציבורי בכדי לבדוק עלויות.

 

בנוסף הועברה תגובה רשמית ממשרד התחבורה בנוגע לפניית מועצת המובילים ובה נמסר כי ״הבקשה מטופלת במסגרת הדיונים המתקיימים בנוגע לקליטת עובדים המצויים באבטלה לעבודת תשתית, הסבות מקצועיות ועוד״.