הסכם קיבוצי חדש לנהגים בחברת אסם

כ-100 עובדים העוסקים בהובלת מוצרים קפואים ומצוננים של אסם לכל הארץ, ייהנו מתוספת שכר כוללת בשיעור של 7.3%, מענק חד פעמי בגובה 500 שקל, תיקון עיוותי שכר ועוד. שבוע העבודה של הנהגים יקוצר מ-6 ל-5 ימים ללא פגיעה בשכר


12:44 ,26.04.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

ההסתדרות, הנהלת אסםוועד עובדי נהגי סקטור ״קפוא ומצונן״ (קפ״מ) באתר החברה בשוהם, חתמו על הסכם קיבוצי חדש המשפר את תנאי העסקתם של כ-100 נהגים ועוזרי נהגים, האחראים על הפצת  המוצרים הקפואים והמצוננים של אסם לרחבי הארץ. 

 

להסכם, שהושג לאחר מו״מ מורכב וממושך, שותפים יו״ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה הרצל יאקה, מ״מ יו״ר האיגוד אליעזר בלו, יו״ר ההסתדרות במרחב פתח תקווהגיורא נחום, מזכירת האיגוד המקצועי מהמרחב עו״ד רעות עידן-זגורי, יו״ר הוועד אמיר פרדה, חברי הוועד אלון לוגאסיודורון וייסוכן נציגי הנהלת אסם.

 

ההסכם החדש, אשר תוקפו עד אפריל 2020, יחול באופן רטרואקטיבי מ-1.4.2015 והוא משפר באופן ניכר את תנאי שכרם ותנאי עבודתם של הנהגים ועוזריהם. כחלק מההבנות נקבע כי העובדים ייהנו מתוספת שכר כוללת בשיעור של 7.3% במהלך תקופת ההסכם, ועם החתימה יקבלו העובדים מענק חד פעמי בגובה 500 שקל בתלושי קנייה. 

 

בנוסף לכך ההסכם כולל תוספות שקליות במקרים של עיוותי שכר, הכפלת גובה ״תוספת החזרת משטחים״, הגדלת שיעורי הפרמיות לנהגים חדשים וקיצור שבוע העבודה מ-6 ימים ל-5 ימים בשבוע - ללא פגיעה בשכר. 

 

כמו כן ההסכם כולל הגדלת ״תוספת הקירור״ מ-5 שקלים ליום ל-220 שקל בחודש, הגדלה אשר תובא בחשבון לטובת הפרשות סוציאליות רטרואקטיבית משנת 2015. בנוסף הוסכם על הגדלת השתתפות ההנהלה בקופת הוועד מ-25 שקל ל-30 שקל לעובד.

 

יו״ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, הרצל יאקה,מסר: ״ברכותי על ההסכם אשר מחזק את מעמד הנהגים באסם ומשפר באופן משמעותי את תנאי העסקתם, תוך הכרה בתרומתם להצלחת החברה. אני מודה לכל השותפים למו״מ אשר השכילו לפעול יחד כדי להביא בשורה אמיתית״.  

 

יו״ר ההסתדרות במרחב פתח תקווה, גיורא נחום, הוסיף: ״הגענו להסכם מצוין שנותן תקווה ואופק תעסוקתי וכלכלי לעובדים המסורים של סקטור הקפ״מ באסם. אני מודה לכל מי שסייע והביא לסיומו המוצלח של המו״מ״.

 

יו״ר ועד עובדי הנהגים, אמיר פרדה: ״אני שמח על כך שהגענו להסכם אשר יביא לצמצום פערים בין העובדים וישפר את תנאי העסקתם. אני מודה לכל מי שעמל ותמך בנו במהלך המו״מ. העשייה שלנו תימשך למען העובדים ורווחתם ולמען הצלחת החברה״.