נהג אוטומטי

משאית מרצדס של דיימלר בנץ השלימה מסע ראשון ללא התערבות נהג במהירות של עד 85 ק"מש בגרמניה


14:35 ,09.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

ענקית הרכב דיימלר-בנץ הציגה בבכורה עולמית את המשאית האוטונומית הראשונה בעולם, שהשלימה בהצלחה את מסעה הראשון ללא התערבות נהג במגדבורג, גרמניה.

 

ה-FutureTruck2025 היא משאית מזן חדש, בעלת מערכת אינטליגנטית מתקדמת - ה- Highway Pilot - המאפשרת לה לנהוג באופן אוטונומי לחלוטין במהירויות של עד 85 קמ"ש.

 

ה-2025 מכונה "משאית העתיד 2025" והיא מצוידת במערכות חכמות כגון: בקרת שיוט, בלימה אוטומטית, בקרת יציבות ושמירה על נתיבי מערכות סיוע. מערכת חדשנית נוספת היא ה-"PPC", המשתמשת במפת טופוגרפית הכביש ומאפייני המסלול כדי להתאים את מערכת ההינע ותיבת ההילוכים, על מנת למקסם את החיסכון בדלק.

 

המעבר לנהג אוטומטי מתבצע בלחיצה על כפתור ה- Highway Pilot, כשלחיצה נוספת מחזירה מיידית את השליטה לנהג.

 

מערכת ה-Highway Pilot תהיה משמעותית לשדרוג פרופיל התפקיד של נהגי משאיות, עם אפשרות רבות לביצוע משימות בזמן הנהיגה. במרצדס שואפים להיות היצרנית מספר אחת בשוק זה, שלטענתם שטומן בחובו הכנסות מוצקות ופוטנציאל רווחים.

 

מערכות סיוע נוספות ומשופרות יודעות לתקשר אחת עם השניה ואף עם תשתיות הדרך ולאפשר לכלי רכב לפעול ללא התערבות נהג. ההאצה והבלימה מתבצעים בצורה אופטימלית ומבטיחות זרימה אחידה של תנועה והפחתת צריכת דלק ופליטת מזהמים.

 

נהיגה אוטונומית תאפשר גם תזמון מדויק יותר וישפר את מערכי ההובלה בעולם. יתר על כן, משאיות שמתקשרות אחת עם השנייה ייסעו בשיתוף פעולה הדוק יותר ולכן יתפסו פחות שטח כביש ומפחיתות את פקקי התנועה. לבסוף, הסיכון לתאונות ידי טעות אנוש יקטנו מה שיפחית את תעריפי הביטוח.

 

דיימלר-בנץ היא יצרנית המשאיות הראשונה בעולם בעלת תוכניות לפיתוח מערכת נהיגה אוטונומית לשימוש בייצור כלי רכב.

 

אמיל קרעין, מנכ"ל קבוצת רכבי הובלה והיסעים של כלמוביל, יבואנית מרצדס בישראל: "עם השקת המשאית החכמה, דיימלר מוכיחה שוב את מקומה החלוצי בשימוש בטכנולוגיות חדשניות ופותחת עידן חדש בתחבורה. ה-2025 מובילה ליעילות תפעולית ובטיחות גבוהה יותר, ואלו בתורם יובילו למערכת תחבורה בת קיימא הפועלת לטובת המשק, החברה והצרכנים".