אמיר שני לשר התחבורה: התערבותך בפתרון משבר רכבות המטען

לטענת יו״ר ארגון סוכני המכס והמשלחים כבר 11 יום כ-580 מכולות יבוא ויצוא ניצבות כבנות ערובה של עובדי רכבת ישראל וגורמים נזקים של מיליוני שקלים ליבואנים ויצואנים. שני: העיצומים גורמים לפגיעה ביבוא וביצוא של מדינת ישראל״


13:22 ,10.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

אמיר שני, המשמש כיו״ר ארגון סוכני המכס והמשלחים הבינ״ל בישראל, פנה הבוקר במכתב לשר התחבורה ישראל כץ עם עותקים למנכ״לית המשרד קרן טרנר ולאבי ארדיטי, ראש מינהל המכס, בו הוא מתריע כי העיצומים בפעילות המטענים של רכבת ישראל גורמים לפגיעה ביבוא וביצוא של מדינת ישראל.

 

לטענת שני, מזה 11 יום ניצבות מאותו מכולות יבוא ויצוא כבנות ערובה של עובדי רכבת ישראל, ללא יכולת לשנע אותן בדרכים חלופיות לנמלים ולמסופים, מאחר ועובדי הרכבת הנוקטים בעיצומים הציבו אותן באופן בו אין אליהם גישה למשאיות להעמסה והובלה.

 

שני מציין כי מדובר בכ-500 מכולות יבוא אשר נפרקו בנמלי חיפה ומיועדות להגיע לנמל אשדוד וכ-80 מכולות יצוא המיועדות להגיע מנמל אשדוד לנמל חיפה.

 

משרד התחבורה מבקש לעודד הסטת מטענים מכבישי ישראל לרכבת, אולם עובדי הרכבת נוקטים צעדים פוגעניים הן כלכלית והן מסחרית. על משרד התחבורה מוטלת החובה לנקוט בכל הדרכים האפשריות לטובת הבאת המכולות ליעדן בדחיפות, ולפעול לצמצום הנזק הנגרם ליבואנים וליצואנים

אמיר שני, יו״ר ארגון סוכני המכס והמשלחים הבינ״ל 

 

״הנזק המצטבר ליבואנים וליצואנים באופן ישיר ועקיף נאמד במיליוני שקלים״, כותב שני לשר התחבורה ישראל כץ, ומבקש את התערבותו המיידית על מנת לפתור את מה שהוא מכנה ״התנהלות בלתי ראויה״.

 

שני מוסיף כי ״משרד התחבורה מבקש לעודד הסטת מטענים מכבישי ישראל לרכבת, אולם עובדי הרכבת נוקטים צעדים פוגעניים הן כלכלית והן מסחרית. על משרד התחבורה מוטלת החובה לנקוט בכל הדרכים האפשריות לטובת הבאת המכולות ליעדן בדחיפות, ולפעול לצמצום הנזק הנגרם ליבואנים וליצואנים״ .

 

נציין כי זה למעלה משבוע רכבות המטען בין נמל חיפה ואשדוד אינן פועלות וזאת בשל החלטת ועד העובדים שלא להפעילן. ההשבתה נעשית כחלק ממאבק ועד עובדי הרכבת בהחלטת ההנהלה לשנות את סידור העבודה ולהוסיף כחצי שעת עבודה ביום לנהגי  הקטרים (ר׳ ידיעה בנושא כאן).