הנהלת הרכבת ליו"ר ההסתדרות: רסן את גילה אדרעי

כזכור, ביום שישי בשעות הבוקר נקטו עובדי הרכבת בצעד ארגוני אותו הגדירה הנהלת הרכבת כצעד ״פראי ובלתי חוקי״. הנהלת הרכבת קראה להסתדרות להסיר את הצעדים הארגוניים ולאפשר חזרה למשא ומתן בתום לב


17:08 ,13.04.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

הנהלת הרכבת בירכה על התערבות יו"ר ההסתדרות, שהורה לועד עובדי הרכבת לשוב בסוף השבוע (ו׳) לעבודה ולהחזיר את הפקדים ש״חלו״ ונעלמו.

 

כזכור, ביום שישי בשעות הבוקר נקטו עובדי הרכבת בצעד ארגוני אותו הגדירה הנהלת הרכבת כצעד ״פראי ובלתי חוקי״, לפיו הודיעו 8 פקדים (מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי) על מחלה - כמחצית ממצבת הפקדים שעומדת על 21.

 

בשל כך, ומסיבות בטיחותיות אשר אינן מאפשרות הפעלת תנועת הרכבות עם פחות מ-4 פקדים במשמרת, נאלצה הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ, בהתאם לנהלי הבטיחות, עד לעצירה מוחלטת בשעה 8:00.

 

בהנהלת הרכבת ציינו שמדובר היה בפגיעה קשה של ועד העובדים בראשות גילה אדרעי בציבור הנוסעים בימי שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות.

 

נציין שעות ספורות אח״כ נמצאו הפקדים המחליפים לאיוש המשמרת בפיקוד הרכבות ותנועת הרכבות שבה לסדרה.

 

בעקבות הדברים פנתה הנהלת הרכבת ליו״ר ההסתדרות, בבקשה לרסן את גילה אדרעי שנוקטת, לטענתם, בקו פראי של השבתות אלימות ופתאומיות, לצד הפעלת מעל 40 צעדים ארגוניים הפוגעים מידי יום בנוסעים. 

 

בתגובה ובעקבות פניית הנהלת הרכבת הורה יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד על הקמת ועדת בדיקה מיוחדת שתבחן ותבדוק את האירועים שהתרחשו ביום שישי בבוקר בחברת רכבת ישראל.  הבוקר פנה בר-דוד לשופט בדימוס אמנון סטרשנוב בבקשה שיעמוד בראש הוועדה. השופט סטרשנוב קיבל את בקשתו של יו"ר ההסתדרות והסכים לעמוד בראש הוועדה. הוועדה תתכנס עוד השבוע ותגיש את מסקנותיה והמלצותיה ליו"ר ההסתדרות בר-דוד מיד לאחר חג הפסח.

 

״ההנהלה מצפה להשעיית כלל העיצומים בידי הועד, ולחזרה מלאה לעבודה על מנת לאפשר שלושה חודשים של משא ומתן ממוקד, בתום לב, כדי לנסות ולהגיע להסכמות. ההנהלה לא תאפשר ליו"ר ועד העובדים גילה אדרעי לנהל את הרכבת. אנו רואים בעובדים נכס עיקרי שלנו והמשאב החשוב ביותר, אך לא נסכים לצעדים אלימים ופוגעניים״, ציין דובר רכבת ישראל.