לראשונה בישראל: נהגת קטר

כ-20 נשים הגישו מועמדות לקורס להכשרת נהגי קטרים ורכבות נוסעים שייפתח בחודש אוקטובר


11:36 ,12.08.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים אישר תוכנית חדשה להכשרת נהגי קטרים לרכבת ישראל, הכוללת מסלול ישיר להסמכת נהגי רכבות נוסעים.

 

בתוכנית, שאושרה על ידי מנהל אגף בכיר רכבות במשרד התחבורה משה אמסלם, הוטמעו שינויים ושיפורים רבים, שנועדו לשפר את רמת הבטיחות והשירות ברכבת ישראל בהתאם לסטנדרטים הקיימים במדינות המתקדמות באירופה.

 

במחזור הראשון של הקורסים, שיחל במהלך חודש אוקטובר, יוסמכו כ-40 חניכים וחניכות כמפעילי קטר ורכבות נוסעים. במסגרת הקורס יחשפו החניכים לטכנולוגיות מתקדמות, מגוון הקטרים והקרונות הקיימים ברכבת, וכן לסטנדרטים בינלאומיים של נהיגה ברכבות. כמו כן, ירכשו החניכים ידע מקצועי נרחב, הנדרש לצורך הפעלת המערכות המתקדמות ברכבות ובמסילות.

 

כ-20 מתוך מאות המועמדים שהגישו עד כה בקשה להשתלב בקורס הראשון לנהגי קטר היו נשים, וברכבת מצפים לנהגת קטר הראשונה.

 

שר התחבורה ישראל כץ ציין כי הקורס החדש הוא חלק מתהליך הרגולציה של משרד התחבורה, שנועד להגביר את בטיחות הנסיעה ורמת השירות ברכבת, ולהצעיד אותה עם חברות הרכבות המתקדמות בעולם.

 

מנכ"ל רכבת ישראל בעז צפריר ציין כי מסלול ההכשרה החדש למפעילי קטר לרכבות נוסעים הינו אבן דרך משמעותית בהתחדשות של רכבת ישראל: "ההכשרה החדשה תסייע להגדיל משמעותית את מצבת מפעילי רכבות הנוסעים ובכך לתת מענה לגידול בתדירות הרכבות ולשפר את השירות לנוסעים".