מוסך הרכבת החדש בבאר שבע מושבת

העובדים משביתים את העבודה במחאה על כוונת ההנהלה לנייד עובדים מלוד לבאר שבע בעוד מתנהל מו"מ בנושא. אין פגיעה בציבור הנוסעים


10:15 ,21.05.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

ועד עובדי הרכבת משבית החל מהבוקר ועד להודעה חדשה את המוסך החדש בבאר שבע, שבו מתבצעות בימים אלה עבודות פיילוט.

 

בנושא הוכרז סכסוך עבודה כבר לפני מספר חודשים. יצוין כי שאר מוסכי הרכבת בחיפה ובלוד ממשיכים לעבוד במתכונת מלאה ורגילה, כך שלא צפויה פגיעה בנוסעים.

 

ההחלטה על השביתה התקבלה בעקבות המשך הצעדים החד-צדדיים, לטענת העובדים, שנוקטת הנהלת הרכבת. ההנהלה מניידת עובדים מהמוסך בלוד למוסך בבאר שבע בזמן שמתקיים מו"מ עם ועד העובדים בעניין זה. ועד העובדים התריע מספר פעמים וביקש מההנהלה לחדול מניוד עובדים עד להשלמת המו"מ, אך ההנהלה לא נענתה.

 

יצוין כי ההסכם הקיבוצי שנחתם ב- 2012, שעניינו העברת חלק ממערך התחזוקה לחברה קבלנית חיצונית, הסדיר כבר את נושא המוסך החדש בבאר שבע אולם ועד העובדים הסכים לנהל מו"מ על שינויים שמבקשת ההנהלה.

 

יו"ר ועד העובדים בדרום ערן בן-דוד: "הסכמנו לנהל מו"מ על דרישת ההנהלה מתוך אחריות לרכבת, למרות שהיינו יכולים להתעקש על קיום ההסכם כלשונו. יחד עם זאת, לא נסכים לפגיעה בזכויות העובדים. המשמעות היא שכ- 100 עובדים, שרובם מבוגרים, שיצטרכו לנסוע הלוך ושוב 100 ק"מ לכל כיוון, דבר שיפגע בהם ומשפחותיהם.

 

"הצענו להנהלה שאת עבודות הפיילוט יבצעו עובדים המתגוררים בבאר שבע, אולם ההנהלה מתעקשת שיהיו אלה עובדים המתגוררים במרכז רק כדי לקבוע עובדות בשטח".

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי: "הצעד של ההנהלה הוא כוחני. ניסינו לשכנע אותם שלא לנקוט בצעד זה, אולם הם לא נענו. לפיכך אנחנו נוקטים בצעד מידתי שלא יפגע בנוסעים".

 

מחברת רכבת ישראל לא התקבלה תגובה בנושא.