מש׳ התחבורה: 275 אלף נוסעים בקו המהיר לירושלים תוך חודשיים

קו הרכבת המהיר לירושלים יחובר בשבוע הבא לתחנת השנאה נוספת שתאפשר לרכבת החשמלית הפועלת כיום בין ירושלים לנתב״ג להגיע למרחקים גדולים יותר


14:45 ,28.11.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ וראש עיריית ירושלים הנכנס, משה ליאון, נסעו הבוקר ברכבת החשמלית, מתחנת נבון (האומה) בירושלים לנמל התעופה בן גוריון, יחד עם מאות נוסעים שעשו את דרכם למרכז הארץ. במהלך תקופת ההרצה שהחלה לפני קצת יותר מחודשיים, נסעו 275 אלף נוסעים ברכבת.

 

במהלך סיור שערכו בתחנה, הציג השר כץ לראש העיר הנכנס של ירושלים את הקו המהיר וציין כי  משרד התחבורה הוציא לדרך את הרכבת המהירה לירושלים, בכפוף לכל אישורי הבטיחות הנדרשים וללא כל פשרה. השר כץ ציין כי בשלושת חודשי ההרצה הראשונים של הרכבת, ניתן לנסוע מתחנת נבון בירושלים לכל תחנות הרכבת בארץ ובחזרה, ללא תשלום.

 

״התקדמנו עם פרויקט הרכבת המהירה לירושלים תוך כדי תנועה כמו שעשינו עם הרכבת הקלה בירושלים. בחצי שנה הראשונה להפעלת הרכבת הקלה, ניתנו נסיעות חינם מאחר והרכבת פעלה בצורה מוגבל. גם ברכבת המהירה לירושלים הוצאנו לדרך את הפרויקט והענקנו שלושה חודשי נסיעות חינם לכל הנוסעים במהלך תקופת ההרצה״, הוסיף השר.

 

השר כץ ציין כי הוא רואה בליאון כמי שמייצג את ירושלים וגורם מרכזי בחיבור הירושלמים לרכבת. לדבריו, אחת המטרות בהקמת הקו המהיר היתה לחזק את העיר ירושלים ולחבר אותה לשאר המדינה. כץ הוסיף כי הרכבת תגיע בעתיד עד הכותל המערבי דרך מרכז העיר, שם תוקם תחנה תת קרקעית נוספת.

 

קו הרכבת המהיר לירושלים יחובר בשבוע הבא לתחנת השנאה נוספת, שהוקמה באזור השפלה. התחנה החדשה שתחובר לרשת החשמל תאפשר לרכבת החשמלית הפועלת כיום בין ירושלים לנתב"ג להגיע למרחקים גדולים יותר. תחנת השפלה תצטרף לתחנת ההשנאה הפועלת כיום באזור שער הגיא.

 

שר התחבורה סיכם עם ליאון על שיתוף פעולה לקידום התחבורה הציבורית בירושלים ואליה. כמו כן, סוכם על קידום קווי הזנה מיוחדים לרכבת, הקמת מסלולי אופניים ועוד. השניים החליטו לקיים ישיבת עבודה בעירייה מיד עם כניסתו של ליאון לתפקיד, במטרה לקדם את המיזמים הגדולים שמשרד התחבורה מקדם בבירה.