רכבת ישראל בעקבות השיבושים: קוראים לוועד להתעשת

לטענת רכבת ישראל נהגי הקטרים משבשים את עבודתם לאחר שנדרשו לנהוג ארבע שעות ביום לעומת 3.5 שעות ביום – וזאת למרות שההסכם הקיבוצי מתיר להם לנהוג 6 שעות ביום. ״התנהגות פראית ולא אחראית בהובלת הוועד״


09:39 ,20.02.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

לאור השיבושים בתנועת הרכבות הנהלת רכבת ישראל קוראת הבוקר לוועד העובדים ולנהגי הרכבת - להתעשת, להפגין אחריות , לא לפגוע בשירותי הרכבת ולשוב מיד לעבודה סדירה.

 

נזכיר כי הבוקר בוטלו מספר רכבות לאור ״התחלות״ נהגי קטרים שלא הגיעו לעבודתם. בשל כך בוטלה תנועת הרכבות בקו כרמיאל-חוף הכרמל, ורכבות הבוקר מבית שאן, בית שמש לנתניה בוטלו או שלא הגיעו ליעדם הסופי אלא ביצעו עצירות באחת מתחנות הביניים.

 

מרכבת ישראל נמסר כי ״בעומס הכבד המוטל כיום ממילא על רכבת ישראל הפועלת במלוא כוחה ובתפוסה ממוצעת של 160%, התנהלות כוחנית ולא ראויה שכזו הינה מיותרת. מוטלת על כתפי ההנהלה והעובדים  אחריות גדולה לנוסעים ואנו מצפים  מהנהגים ,כמו כלל העובדים לנהוג במידת האחריות הראויה״.

 

עוד נמסר מרכבת ישראל כי ״אנו עדים הבוקר להתנהגות פראית ולא אחראית בהובלת הוועד בהצהרות על חולי נהגים ופקחים באופן שפוגע בנוסעים. אנו מצרים על כך וקוראים לוועד להתעשת״.

 

מן הראוי שהציבור ידע כי החלטת הוועד נובעת מהחלטת ההנהלה להוסיף פחות מחצי שעת נהיגה בממוצע לנהג מדי יום. כיום נהג נוהג בממוצע שלוש שעות וחצי לעומת שש השעות המותרות, ולאור הצרכים התפעוליים ומצב החברה ינהגו הנהגים כארבע שעות. זאת כאמור בעוד שההסכם הקיבוצי מתיר נהיגה של שש שעות לנהג. בגין תוספת זו ייהנו הנהגים מפרמיית נהיגה פעילה. זהו מהלך נדרש לרכבת בתקופה זו.

 

אנו קוראים לוועד להורות לנהגים לשוב מיד לעבודה ולא לגרום לנוסעים סבל נוסף, על הצפיפות והמחסור במסילות. רק התנהגות אחראית ושילוב ידיים יאפשרו להתגבר על האתגרים.