גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.631 +0.304
אירו 4.0954 -0.127
ליש"ט 4.6909 +0.246
100 יין 3.2775 +0.086
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

רכבת ישראל: טקס אזכרה לשמונת חללי רכבת ישראל

משפחות שמונת החללים שנהרגו לאחר נפילת טיל במוסך הרכבת במהלך מלחמת לבנון השנייה קיבלו לאחרונה את ׳אות המערכה׳. שחר איילון: לא שכחנו לרגע את יקירינו שנפלו במוסך הרכבת. נמשיך לפתח ולתת את השירות הטוב ביותר
08.07.18 / 12:10
שר החבורה ישראל כץ. זכרון הנופלים מהווה נר לרגלינו
08.07.18
שר החבורה ישראל כץ. זכרון הנופלים מהווה נר לרגלינו
שחר איילון, מנכ״ל רכבת ישראל. ממשיכים בפעילות נמרצת
08.07.18
שחר איילון, מנכ״ל רכבת ישראל. ממשיכים בפעילות נמרצת

מרכבת ישראל נמסר כי ביום חמישי האחרון התקיים באנדרטת ההנצחה בקרית ים טקס האזכרה השנתי לשמונת חללי רכבת ישראל שנהרגו במלחמת לבנון השנייה, וזאת במלאת 12 שנים ליום נפילתו של הטיל במוסך הרכבת. 

 

הטקס התקיים במעמד שר התחבורה הבטיחות בדרכים והמודיעין, מר ישראל כץ; יו״ר דירקטוריון רכבת ישראל מר דן הראל; מנכ״ל רכבת ישראל, מר שחר איילון; ראש העיר המארחת קריית ים, מר דוד אבן צור, יו״ר ועד אזור הצפון של רכבת ישראל, מר גיל יצחק, ובהשתתפות עובדי רכבת ישראל, והמשפחות השכולות. 

 

הטיל נפל במוסך הרכבת ביום ראשון, 16 ביולי 2006, מעט אחרי 9:00 בבוקר. שמונת העובדים זכרונם לברכה שנהרגו עקב נפילת הטיל הם נסים אלהרר, שמואל בן-שמעון, עשהאל דמתי, רפי חזן, שלומי מנסורה, דוד פלדמן, דניס לפידוס וראובן לוי. עובדים אחרים נפצעו באירוע. 

 

שר התחבורה הבטיחות בדרכים והמודיעין, מר ישראל כץ, אמר בדבריו״זיכרון הנופלים מהווה נר לרגלינו המזכיר לנו מדי יום את חוסנו של העם היהודי אל מול אויבנו. הדרך להכרה הממלכתית לא הייתה קלה. פניות רבות של המשפחות נענו בשלילה, גם על ידי גורמים בכירים בממשלה אך המשפחות לא הרימו ידיים. עובדי רכבת ישראל אמנם לא לבשו מדים בעת נפילתם, אך היו מגויסים למאמץ הלאומי לשמירה על שגרת החיים תחת אש ובמסגרת זו הם קיפחו את חייהם בטרם עת. כשר האחראי על כל מערכות התחבורה במדינת ישראל ועל האנשים העובדים בהן, חשתי מחויבות עמוקה לא להשאיר את המשפחות לבד.החלטתי לפעול ולסייע בכל הדרכים כדי לאפשר גם לאזרחים שהקריבו את חייהם במסגרת מערכות ישראל לקבל את אות המערכה״. 

 

מנכ״ל רכבת ישראל, שחר איילון, אמר בטקס כי: ״רכבת ישראל זקפה את קומתה כאשר עובדיה היו האזרחים הראשונים לקבל את אות המערכה בשנה שעברה, עובדי רכבת ישראל מודים לשר כץ ולממשלה על התמיכה. אנחנו ברכבת ישראל לא קופאים על השמרים וממשיכים בפעילות נמרצת. משפחת רכבת ישראל מתקדמת ומתחזקת, רק השבוע פתחנו את רכבת השרון ותחנות רעננה, אך אנחנו כארגון וכמדינה לא שכחנו לרגע את יקירינו שנפלו במוסך הרכבת. נמשיך לפתח ולתת את השירות הטוב ביותר עבור לקוחותינו ובשם יקירנו שנפלו״.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×