רכבת ישראל: סכסוך עבודה בשל סידור העבודה החדש

סידור העבודה החדש כולל תוספת של חצי שעה נסיעה בקטר – כך שסך שעות הנהיגה היומיות תהיינה ארבע שעות לעומת 3.5 שעות עד כה. הנהלת רכבת ישראל: התנהלות חסרת רסן ומעצורים של ועד העובדים


11:19 ,10.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת רכבת ישראל עדכנה ביום חמישי האחרון כי קיבלה הודעה על סכסוך עבודה בהתאם לחוק יישוב סכסוכי עבודה שהוכרז על ידי הסתדרות העובדים ואיגוד עובדי התחבורה.

 

על פי ההודעה שקיבלה הרכבת, מהות הסכסוך הינה בעיקרה בעניינים הנוגעים לסידור העבודה של נהגי הרכבות. בהתאם להודעה תיתכן שביתת עובדי החברה החל מה-22 במרץ, יום שישי הבא.

 

נזכיר כי סידור העבודה החדש של נהגי הרכבות נועד להגביר את תדירות הרכבת לשם שיפור השירות והוא כולל תוספת של חצי שעה נסיעה בקטר – כך שסך שעות הנהיגה היומיות תהיינה ארבע שעות לעומת 3.5 שעות עד כה, בעוד שעל פי ההסכמים הקיבוציים מספר השעות המותר לנהיגה ביממה הינו שש שעות.

 

כבר ברור שלא מדובר ברצון העובדים אלא ברצון ועד העובדים. מספר רב של עובדים מתנגדים להתנהלות זו של הוועד, שמן הסתם לא תניב להם שום הישג

הנהלת רכבת ישראל

 

מרכבת ישראל נמסר כי ״הנהלת רכבת ישראל מצרה על המשך ההתנהלות חסרת הרסן והמעצורים של ועד עובדי הרכבת. לפני זמן מה הכריז הוועד על סכסוך עבודה נוסף ברכבת ישראל מטעם מ״מ יו״ר ההסתדרות.

 

כבר ברור שלא מדובר ברצון העובדים אלא ברצון ועד העובדים. מספר רב של עובדים מתנגדים להתנהלות זו של הוועד, שמן הסתם לא תניב להם שום הישג. אנו שבים וקוראים לוועד העובדים ולהסתדרות הכללית להתעשת ולהפסיק את העיצומים הסמויים והגלויים״.