רכבת ישראל: עשרות נהגים לא הגיעו לעבודה בשל מחלה

ביממה האחרונה הצהירו יותר מ-30 נהגי רכבות נוסעים על מחלה, בעיקר מאזור לוד דרומה. יו״ר ההסתדרות יכנס היום אחה״צ ישיבה בנושא המשבר ברכבת בהשתפות ועדי העובדים והנהלת הרכבת


10:39 ,17.09.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

עשרות נהגי קטר של רכבת ישראל הצהירו ביממה האחרונה על מחלה, דבר המוביל  לביטול נסיעות של רכבות נוסעים רבות. כך הודיעה אתמול הנהלת רכבת ישראל. לדברי בכירים ברכבת, ביממה האחרונה הצהירו יותר מ-30 נהגי רכבות נוסעים על מחלה, בעיקר מאזור לוד דרומה. הדבר החל אמש והביא לביטול רכבות הנוסעים מבאר שבע לדימונה ובכיוון ההפוך. הבוקר התקבלו עוד הצהרות בגין נהגים חולים.

 

מההסתדרות נמסר לפני כשעה קלה כי היום שעה 16:00 יכנס יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בלשכתו ישיבה בנושא המשבר ברכבת ישראל, בהשתתפות ועדי העובדים והנהלת הרכבת.

 

״מזוהה כאן תופעה של התחלות של נהגי רכבות הנוסעים שמשמעותה בפועל - השבתה״, רמזו אתמול ברכבת ישראל.

 

אתמול בוטלו רכבות בקו בית שמש – מלחה, קו לוד הראשונים, רכבות בקו רעננה מערב – משה דיין.

 

ועד העובדים מסר כי ״הוועד לא נתן שום הנחיה ארגונית לעובדים ׳להתחלות׳ או לעכב רכבות. אם אכן הודיעו עובדים רבים כל כך על מחלה, מוזמנת הנהלת הרכבת לבדוק את הסיבות שהובילו למחלות העובדים ולטפל בהן. שוב מדובר ניסיון של הנהלת הרכבת להכפיש את וועד העובדים והעובדים״.

 

מרכבת ישראל נמסר כי ״לאחר הפעלת הנהגים הכוננים, ולאחר הערכת מצב שנערכה בחברה - התברר שאין מנוס מסגירת קווי רכבות סדירות, למרות כל הניסיונות להימנע מכך״.