גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 16.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ההסתדרות והאוצר חתמו הסכם קיבוצי חדש לעובדי מעברי הגבול

ההסכם מעדכן את טבלת שכר היסוד של עובדי המעברים ב-10% לרבות תוספת רטרואקטיבית שתשולם לעובדים בגין כל שנת 2016. בנוסף העובדים יקבלו "מענק מעברי גבול"
12.03.17 / 11:00
מעבר הגבול שייח חוסיין
12.03.17
מעבר הגבול שייח חוסיין

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי והממונה על השכר במשרד האוצר ערן יעקב חתמו ביום חמישי שעבר על הסכם קיבוצי חדש שמסדיר את שכרם ותנאי עבודתם של עובדי מעברי הגבול. ההסכם שתוקפו עד שנת 2024, יחול על כ-600 עובדים המשרתים במעברי הגבול השונים של ישראל.

 

במסגרת ההסכם, טבלת שכר היסוד של עובדי מעברי הגבול תעודכן ב-10%, והעובדים יקבלו את התוספת באופן רטרואקטיבי החל מ-01.01.2016. בנוסף לכך, העובדים יהיו זכאים גם להפרשות לקופת גמל ולקרן השתלמות בגין התוספת הרטרואקטיבית. כמו כן, לטבלת שכר היסוד של העובדים, תתווסף רמת שכר נוספת.  

 

ההסכם הסדיר גם מענק "מעברי גבול", המבוסס על נוכחות ועל ביצוע התפקיד. עובד שיעמוד בקריטריונים המנויים בהסכם במשך תקופה דו-חודשית, יהיה זכאי למענק בגובה 300 שקל. במידה ואותו עובד ימשיך לעמוד בתנאים לתקופה של חודשיים נוספים ברצף, יהיה זכאי למענק דו חודשי נוסף בסך 600 שקל. עמידה בקריטריונים בתקופה דו-חודשית שלישית ברצף תזכה את העובד במענק נוסף בגובה 800 שקל.

 

ההסכם החדש מעגן גם את זכאותם של עובדי המעברים לגמול מינהל, בדומה לעובדים מינהליים בשירות המדינה. זכאות זו תאפשר לעובדים להשלים קורסים והשתלמויות מקצועיות ולקבל על כך תוספת לשכרם, בהתאם לכללים.  

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר כי: "עובדי מעברי הגבול ממלאים במסירות תפקיד משמעותי וראויים לתגמול הולם על עבודתם. אני רוצה להודות ליו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי ולמועצת העובדים בראשות שני שבתוב, שפעלו בנחישות על מנת להביא בשורה אמיתית לעובדים".

 

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, הצטרף לדברי ניסנקורן והוסיף כי: "כעת אפשר לברך על המוגמר. לאחר תקופה ממושכת של מו"מ מורכב, הגענו להסכם שמתקן עוול ומשפר את תנאי עבודתם של עובדי המעברים. יישר כוח לעובדים על העמידה האיתנה ועל האחריות שהפגינו בתהליך".

 

 שני שבתוב, יו"ר מועצת העובדים של רשות האוכלוסין וההגירה, אמרה: "אנו שמחים ומודים ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וליו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, על כך שליוו אותנו בדרך שהייתה מלאה באתגרים. אחרי שנתיים של פעילות והתמדה, הצלחנו להשיג הסכם פורץ דרך שנותן מענה חשוב לציבור העובדים במעברי הגבול. אנו מברכים על ההישג החשוב ומאחלים הצלחה רבה גם בהשגתם של שני ההסכמים הבאים: במינהל אכיפה וזרים ובמנהל לשכות של הפרויקט הביומטרי".

 

גיבוש ההסכם לווה על ידי עו"ד הילה גבר מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבנר סולטני ורן קופל, מזכירים ארציים בהסתדרות עובדי המדינה.

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×