רכבת ישראל מתחילה בפרוייקט הקמת גשרי רכבת איילון דרום

הפרוייקט, בהשקעה של 25 מיליון שקלים, צפוי להסתיים בעוד כשנתיים והוא חלק מביצוע קו רכבת ת"א- ראשל"צ (מערב) שיחבר את תחנת ההגנה עם תחנת חולון העתידית


00:00 ,19.03.2006 מאת: מערכת פורט2פורט

הפרוייקט, בהשקעה של 25 מיליון שקלים, צפוי להסתיים בעוד כשנתיים והוא חלק מביצוע קו רכבת ת"א- ראשל"צ (מערב) שיחבר את תחנת ההגנה עם תחנת חולון העתידית
 
רכבת ישראל מתחילה בפרוייקט הקמת שלושה גשרים שיחברו את תחנת ההגנה בתל אביב עם רח' חיל השריון בהפרדה מפלסית מעל דרך קיבוץ גלויות. הגשר הראשון מהתחנה יתחבר ל-2 מסילות ויהיה מעל שלוש המסילות לנתב"ג וירושלים ומעל המסלול של נתיבי איילון לירושלים. הגשר השני יהיה מעל הכביש המתחבר לדרך חיל השריון והגשר השלישי יהיה מעל דרך קיבוץ גלויות.
 
הפרוייקט, שעלותו 25 מיליון שקלים, אמור לחבר את תחנת ההגנה עם תחנת חולון העתידית, והוא מהווה את הקטע הראשון (הצפוני), של הקו מת"א ל-ראשל"צ מערב. העבודה על הפרוייקט, שאורכו כ-9.2 ק"מ, אמורה להסתיים בעוד כשנתיים. את העבודה תבצע חברת נתיבי איילון.
 
העבודות מבוצעות במסגרת הקמת קו הרכבת ת"א-ראשל"צ מערב, בו יוקמו בשלב הראשון ארבע תחנות נוסעים: צומת חולון, וולפסון, יוספטל וראשל"צ מערב. הפרוייקט יקשר את ראשון לציון מערב לתל אביב ויגרום לרצף מרחבי כאשר מרחק הנסיעה יהיה כ-16 דקות.
 
עופר לינצ'בסקי, מנכ"ל רכבת ישראל, מסר כי "רכבת ישראל רואה כיעד המרכזי שלה, בהפיכת אזור המרכז למטרופולין אחד, ובקיצור זמני הנסיעה בין חלקיו השונים. אנשים הנתקעים שעות על גבי שעות בפקקים מראשל"צ חולון בת ים, לתל אביב מבינים את חשיבות הפרוייקט. אני בטוח שאנשים אלו ימצאו לנכון לשים את רכבם הפרטי בחנייה, וייסעו ברכבת ויגיעו ליעדם במהירות ובנוחות".