אלסטום: הצלחה מסחרית ראשונה לאוטובוס החשמלי אפטיס

חברת התחבורה של העיר שטרסבורג רכשה 12 אוטובוסים חשמליים של החברה מדגם ״אפטיס״. האוטובוסים מיועדים לטעינה אטית בדפו בשעות הלילה וזמינים לטעינה בסיום כל קו נסיעה לפי הצורך


12:40 ,17.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט
אלסטום קיבלה את ההזמנה הראשונה שלה לאפטיס, אוטובוס חשמלי, מחברת התחבורה של שטרסבורג CTS (Communauté des Transports Strasbourgeois). החוזה הוא ל-12 אוטובוסים מסוג אפטיס, כל אחד באורך 12 מטר עם שלוש דלתות. רכבי אפטיס יהיו האוטובוסים החשמליים הראשונים שמצטרפים לצי הרכב של CTS.

 

הודות לתכנון החדשני של אפטיס, אוטובוס זה מציע חוויית נוסע ללא אח ורע. מערכת העגינה שלו בתחנות העצירה מספקת התאמה מושלמת לקו המדרכה, הרצפה נמוכה ושטוחה לחלוטין והדלתות הכפולות רחבות - כל אלה מאפשרים תנועה קלה של הנוסעים ועלייה וירידה מהאוטובוס בקלות עבור אנשים עם ניידות מוגבלת ועגלות תינוקות. בהיותו מצויד בחלונות גדולים לכל אורכו, מציע אפטיס 25% יותר שטח חלונות מאוטובוס סטנדרטי, ואזור ישיבה אחורי עם מבט פנורמי על העיר.

 

ז׳אן-בטיסט איימאו, נשיא אלסטום בצרפת: ״אנו גאים מאוד על קבלת הזמנה ראשונה זו לאפטיס, שהוא פתרון ניידות חשמלי מלא. אפטיס תוכנן על ידי צוותי אלסטום באתר שלנו בהאנגנביטן שבאזור אלזס. אנו נרגשים מהאמון ש-CTS מפגינה בחברה שלנו״.

 

האוטובוסים שהוזמנו לשטרסבורג מיועדים לטעינה אטית בדפו בשעות הלילה. אוטובוס אפטיס זמין גם לטעינה בסיום כל קו נסיעה לפי הצורך, באמצעות פתרונות של טעינה קרקעית (SRS) או דרך גג האוטובוס (פנטוגרף מהופך).

 

אפטיס תוכנן מתוך מחשבה על עלות אופטימלית. הדבר מתאפשר הודות להפחתת עלויות התחזוקה והתפעול וחיי שירות ארוכים יותר יחסית לאוטובוס רגיל. עבור רשויות מקומיות, אפוא, המטרה היא להגיע לעלות שקולה לזו של האוטובוסים הקיימים הפועלים על דיזל.

 

מאז ספטמבר 2018, אפטיס נכלל בהיצע האוטובוסים החשמליים של CATP, משרד הרכש הצרפתי המרכזי לתחבורה ציבורית, כך שהוא מוצע לרכישה ציבורית לרשויות מקומיות. הכללתו מאפשרת לרשויות מקומיות להזמין אוטובוסים של אפטיס מ-CATP בצורה ישירה ופשוטה, ולהימנע מתהליכים ממושכים ויקרים.

 

מחברת אלסטום נמסר כי מאז הצגת האב-טיפוס במארס 2017, ארבעה רכבי בדיקה נסעו למעלה מ-40,000 קילומטרים בתנאי תפעול אמיתיים בצרפת ובאירופה.