המקטע הצפוני של כביש 6 נפתח לתנועה

נפתח לתנועה קטע דרך נוסף של כביש 6, מתל קשיש עד מחלף סומך. קטע הכביש החדש תל קשיש-סומך הינו קטע באורך כ-16 קילומטרים והוא כולל שתי מנהרות בעלות שני נתיבי נסיעה לכל כיוון, ברכסים ובאיבטין


08:40 ,07.04.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בתחילת החודש נפתח לתנועה קטע דרך נוסף של כביש 6, מתל קשיש עד מחלף סומך. עם פתיחת המקטע החדש, תתאפשר נסיעה מהירה ובטוחה, ללא רמזורים, לאורך של כ-190 קילומטרים, מבאר שבע בדרום ועד צומת סומך שבצפון.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חנכו לאחרונה את קטע הכביש החדש. בטקס החנוכה השתתפו גם מנכ״ל חברת כביש חוצה ישראל, דן שנבך, יו״ר חברת כביש חוצה ישראל, חוסאם בשארה, מנהלי חברת שפיר צפון וראשי רשויות מקומיות.

 

השר כץ ציין בטקס כי עם כניסתו לתפקיד, לפני עשר שנים, הוא גיבש עם ראש הממשלה חזון שאפתני לחיבור הפריפריה למרכז ברשת של כבישים מהירים ורכבות. ״חשבנו שבארץ קטנה כמו ישראל, המרחקים לא צריכים להיות חסם תעסוקתי או חברתי, שכל אחד יוכל לבחור את מקום המגורים, הלימודים או העבודה שלו באופן חופשי, ולהגיע אליו בקלות ובמהירות. היום כולם רואים כמה טוב שהתעקשנו ולא התפשרנו על החזון שלנו״, אמר השר כץ.

 

קטע הכביש החדש תל קשיש-סומך הינו קטע באורך כ-16 קילומטרים והוא כולל שתי מנהרות בעלות שני נתיבי נסיעה לכל כיוון, ברכסים ובאיבטין, באורך כולל של כשלושה קילומטרים, המחלף המשולב עמקים ומחלף גבעות אלונים, המקשר את כביש 6 עם כביש 70 במחלף סומך.

 

קטע כביש זה מצטרף אל מקטע יקנעם-תל קשיש, אשר נפתח לתנועה לפני כארבעה חודשים. שני המקטעים, באורך של יותר מ-20 קילומטרים של כביש מהיר, כוללים שלוש מנהרות כפולות ביקנעם, רכסים ואיבטין, ושני מחלפים משולבים.

 

המקטע החדש הוקם ומנוהל על ידי זכיין ״כביש 6 צפון״, המנהל גם את המקטע מיקנעם לתל קשיש. בנסיעה בקטע המנהרות, ממחלף שער העמקים עד מחלף גבעות אלונים, תונהג אגרה מופחתת. הנסיעה ממחלף גבעות אלונים עד למחלף סומך לא תחויב באגרה.