גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.10.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.493 -0.228
אירו 4.121 -0.464
ליש"ט 4.587 -0.467
100 יין 3.0818 -1.009
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

מהבוקר: נפתח לתנועה מלאה כביש מס' 1 החדש

נפתחו לתנועה שלושה נתיבים בקטע שבין מוצא לשער הגיא, לאחר שביום שני נפתחו לתנועה שלושה נתיבים בקטע הכביש המקביל. השר כ"ץ: הכביש החדש לירושלים הוא מיזם ייחודי
08.06.17 / 14:01
הדמייה של מנהרות הראל בכביש 1
08.06.17
הדמייה של מנהרות הראל בכביש 1

משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל פתחו הבוקר (יום חמישי) לתנועה את הנתיב השלישי בפרויקט כביש 1 החדש, בין שער הגיא למוצא, 24 שעות לפני המועד המתוכנן, זאת לאחר שביום שני האחרון (5 ביוני) נפתחו לתנועה שלושה נתיבים של קטע הדרך המקביל בין מוצא לשער הגיא.

 

בכך נפתח לתנועה מלאה כביש מספר 1 החדש, בשני הכיוונים, משער הגיא עד מוצא, הכביש כולל שלושה נתיבי נסיעה לכל כיוון, תוך ביטול סיבובים חדים ועליות תלולות, הוספת שוליים רחבים בצדי הדרך, הקמת מערכת מסועפת של גשרים ומנהרות ושלושה מחלפים חדשים בנווה אילן, חמד והראל.

 

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ציין כי בתחילת השבוע הבא תעלה המהירות במנהרות הראל מ-70 קמ"ש ל-90 קמ"ש. בהמשך תיבחן אפשרות להעלות את המהירות במנהרות ל-100 קמ"ש. במקביל, צוותים של משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל פועלים להעלאת המהירות בקטעי הכביש החדשים ל-100 ו-110 קמ"ש, בהתאם לתנאי הדרך.

 

מחדר הבקרה של חברת נתיבי ישראל נמסר כי עם פתיחתו הבוקר של הנתיב השלישי, משער הגיא ועד מוצא, התנועה בכביש 1 החדש מתנהלת באופן שוטף וללא כל עיכובים בשני הכיוונים.

 

השר כץ ציין כי הכביש החדש לירושלים הוא מיזם ייחודי, בשל חשיבותו הלאומית, התחבורתית והבטיחותית והשלמתו מהווה נדבך חשוב בחיזוק ירושלים הבירה וחיבורה לכל חלקי מדינת ישראל. "המבחן העליון של מנהיגות לאומית הוא היכולת לקבל החלטות נכונות ולבצע אותן למרות הלחצים והקשיים, כך נהגתי בפרויקט הכביש החדש לירושלים וכך בכוונתי לעשות גם בעתיד", הוסיף השר כץ.

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×