משרד התחבורה העניק אישור לשלמה Sixt לפעול כיבואן מקביל

המשרד מנהל מגעים מתקדמים עם מספר גופים נוספים. שלמה Sixt היא החברה הראשונה בישראל המקבלת אישור ממשרד התחבורה לפעול בתחום היבוא המקביל


00:00 ,13.06.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

המשרד מנהל מגעים מתקדמים עם מספר גופים נוספים. שלמה Sixt היא החברה הראשונה בישראל המקבלת אישור ממשרד התחבורה לפעול בתחום היבוא המקביל
 
משרד התחבורה העניק היום לראשונה לחברת שלמה Sixt אישור עקרוני ליבוא מקביל של רכב לישראל. שלמה Sixt היא החברה הראשונה בישראל שמקבלת ממשרד התחבורה אישור ליבוא מקביל של רכב. האישור ניתן לחברה לאחר שעמדה בכל התנאים המקדמיים הנדרשים לקבלת רישיון ליבוא מקביל של רכב לישראל.
 
האישור שהוענק לשלמה Sixt מהווה גם אישור עקרוני עבור החברה לצורך פנייה לסוכן מורשה ליבוא כלי רכב פרטיים עד 8 מושבים מאותו תוצר המיובא על ידי היבואן הישיר.
 
צו הפיקוח שנחתם על ידי שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, מאפשר לראשונה בתולדות המדינה לייבא לישראל כלי רכב המיוצרים על ידי אותו יצרן, באמצעות יותר מיבואן אחד. עד כה ניתן היה לייבא רכב ישירות מיצרן אחד בלבד.
 
שר התחבורה ציין כי מדובר באחת הרפורמות החשובות ביותר שבוצעו בענף הרכב בשנים האחרונות. לדבריו, פתיחת הענף ליבוא מקביל צפויה לחסוך לציבור בין 500 מיליון ל- 1.2 מיליארד שקל לשנה. "בעוד מספר שנים כאשר הצרכן הישראלי ירכוש רכב במחיר זול ובתנאים טובים יותר, יתקשו כולם להבין מדוע לא הייתה עד כה תחרות בענף הרכב", הוסיף כץ.
 
שר התחבורה הוסיף כי רפורמת היבוא המקביל צפויה בנוסף להצעיר את גיל הרכב ולאפשר רכישה של כלי רכב חדשים העומדים בתקני הבטיחות והסביבה המתקדמים ביותר.
 
מנכ"ל שלמה החזקות, ניר גלילי מסר כי האישור שניתן על ידי משרד התחבורה מאפשר לקבוצה להיכנס לתחום היבוא המקביל וכי צעד זה מהווה המשך טבעי בהתפתחות העסקית של הקבוצה. "הקמת שלמה חברה לביטוח וחברת הליסינג הפרטי- שלמה כאל, הם חלק ממדיניות זאת. כניסתה של החברה לתחום היבוא המקביל מהווה מנוע צמיחה נוסף, בעל פוטנציאל עצום הן להתפתחות העסקית של החברה והן לרווחיותה". אמר גלילי
 
מנכ"ל שלמה אחזקות הוסיף כי החברה, כחברת הליסינג וההשכרה הגדולה והמובילה בישראל, מציעה כבר היום את התשתית של כל המתקנים, השירותים והתנאים המקדמיים הדרושים כדי להעניק שירותים לכלי רכב חדשים".
 
יצוין כי לאחרונה פרסם משרד התחבורה את הוראות הנוהל של צו הפיקוח על מצרכים ושירותים, המתיר יבוא של כלי רכב. פרסום הצו סלל את הדרך ליבואנים מקבילים להגיש למשרד התחבורה בקשות ליבוא מקביל של רכב.
 
השר כץ גילה כי אגף הרכב במשרדו מנהל בימים אלה מגעים מתקדמים עם מספר גופים נוספים המבקשים לקבל אישור יבואן מקביל. שר התחבורה הנחה לאחרונה את מנהל אגף הרכב במשרדו, אבנר פלור לסייע ליבואנים חדשים המבקשים להיכנס לענף הרכב ולפעול להסרת חסמים גם מול יצרני הרכב בעולם.