לא יוגשו כתבי אישום בפרשת גניבת המכולות של קוסקו ממסוף אמקו ים

פרקליטות מחוז חיפה הודיעה לחברת כרמל שירותי ספנות על כך שלא נמצאו ראיות מתאימות להעמדה לדין כנגד האחראים לזיוף המסמך וגניבת 29 המכולות


00:00 ,14.04.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת כרמל שירותי ספנות, הסוכנת של חברת הספנות קוסקו, קיבלה מפרקליטות המחוז הודעה על סגירת התיק בנושא גניבת המכולות ממסוף אמקו ים בחיפה.

ההחלטה על סגירת התיק בשל חוסר בראיות מתאימות להעמדה לדין.

בחודש פברואר 2012 נגנבו 29 מכולות ממסוף אמקו ים באמצעות שימוש בתעודות מסירה מזויפות. סמנכ"ל כרמל מוטי ניאגו הגיש תלונה ביחידת ההונאות של מחוז חוף במשטרה.

מאז ועד היום נמצאו 11 מתוך המכולות, כולן, לטענת ניאגו, תוך מאמצים של אנשי החברה, מבלי שקיבלו כמעט עזרה מהמשטרה.

החקירה של מחלק הונאות במשטרה התמקדה בשאלת זיוף המסמך ולא בחקירה של איך הגיעו המכולות שנמצאו לידי האנשים המחזיקים אותן. בחודש אוקטובר 2012 אמר ל"PORT2PORT" ראש מחלק הונאות לשעבר, רפ"ק אהרון גלאור, שהאנשים המחזיקים את המכולות טוענים שהם קנו אותן בתום לב".

באותו הזמן, חיכו במחלק הונאות לתשובה של המעבדה לזיהוי פלילי במשטרה, לראות האם יש די ראיות בכדי להעמיד את האחראים לדין.

ניאגו: "ההודעה נחתה עלינו בהפתעה. לפני שבועיים-שלושה קיבלנו עדכון ממשטרת ישראל (מחוז חוף), שגמרו לחקור את הסיפור, והוא עובר לפרקליטות, בכדי לראות אם יש מקום להעמדה לדין. פתאום הגיע המכתב הזה.

"מתוך 29 מכולות, מצאו 11, אנחנו לבד, בכוחות עצמנו. גם כשאיתרנו את ה-11 האלה, אף אחד לא פעל בכדי להחזיר לנו אותן. שלחו אותנו לבתי משפט ולאיפה לא. העברנו את ההודעה של הפרקליטות לקוסקו, והם אלה שיצטרכו להחליט מה הם עושים, האם מגישים ערעור, או דרישה להסברים מדוע החליטו שלא להעמיד לדין".

לא ניתן היה להשיג את תגובת פרליקטות מחוז חיפה.