מסתמן פתרון לפריקת אוניות בתפזורת בנמל אשדוד

בן הרוש: בקרב הנהלת נמל אשדוד קיימת נכונות לתאם את פעילות פתיחת הידיים אל מול המובילים היבשתיים. ראובן צוק: יש לתת עדיפות לקו המים


00:00 ,27.11.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

בן הרוש: בקרב הנהלת נמל אשדוד קיימת נכונות לתאם את פעילות פתיחת הידיים אל מול המובילים היבשתיים. ראובן צוק: יש לתת עדיפות לקו המים
 
למערכת port2port נודע כי אתמול נערך בנמל אשדוד דיון בהשתתפות הנהלת חברת הנמל ונציגי המובילים בנוגע לפריקת אוניות מטען כללי וצובר בנמל.
 
לדברי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים, נציגי ההנהלה הסכימו עם טענות המובילים ונוכחו בצדקתם. בן הרוש טוען כי למרות שהנמל מספק שתי ידיים לפחות לכל אונייה לעתים נוצר מצב בו "לקוח הקצה", קרי היבואן, אינו מסוגל לקבל את המשלוח במלואו דבר שמעכב את המשאיות אצל היבואן ומחמיר את המחסור הקיים ממילא של משאיות ונהגים.
 
לדברי בן הרוש, נדמה כי "האסימון נפל" ובקרב הנהלת חברת נמל אשדוד קיימת נכונות לתאם את פעילות פתיחת הידיים אל מול המובילים היבשתיים ואתמול אף נקבע במהלך הדיון בנמל אשדוד נציג של מועצת המובילים אשר יתאם מול חברת הנמל את מספר הידיים הנפתחות. "אין לי כוונה שהאוניות ימתינו בנמל – לכולנו יש אינטרס משותף. בואו נעשה את זה מתוכנן כמו שצריך, בוא נראה איך אנחנו מייעלים את המערכת אחד מול השני", אמר בן הרוש.
 
בן הרוש הוסיף וציין כי חוק שעות עבודה ומנוחה המגביל את שעות פעילות הנהגים ל-12 שעות הינו "עקב אכילס" בפעילות המובילים וציין כי בשיחה עם מנכ"ל משרד התחבורה, גדעון סיטרמן, הסכים סיטרמן לזרז את התיקון לחוק הזקוק לאישור ועדת הכלכלה בכנסת כך שנהגים יוכלו לעבוד במשך 14 שעות במסגרת התקנה המדוברת.
 
בן הרוש הודיע בהקשר זה כי עד אשר תאושר התקנה החדשה לא יתקיימו מסירות ישירות במשמרת ג' בנמל אשדוד.
 
ראובן צוק: יש לתת עדיפות לקו הים
 
בישיבה סוערת שהתקיימה היום בחברת נמל אשדוד בין נציגי ההנהלה לבין נציגי הספנות דרשו נציגי הספנות ובראשם נשיא לשכת הספנות ראובן צוק לבטל את המכתב שהוציא אתמול מנכ"ל חברת נמל אשדוד שוקי סגיס לפיו יעבדו במקביל בנמל לא יותר מ-4 ידיים במשמרת ברציפי המטען הכללי והתפזורת.
 
ראובן צוק ציין בשיחה עם מערכת Port2port כי יש לתת עדיפות לקו המים – כמו בכל הנמלים והמגזרים ברחבי העולם. יחד עם זאת צוק הודה כי קיימת "חוליה חלשה", כדבריו, שהיא ההובלה היבשתית אל ומהנמל, וכי יש לסייע לה ככל שניתן אך לא "להתיישר" לפי דרישותיה.

מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה כי "חברת הנמל תעבוד באופן אינטנסיבי בקו המים. בשלב הראשון תקצה החברה 4 ידיים והיה ותהיה כמות משאיות מספקת ייפתחו ידיים נוספות".