אשל ארמוני ביום הספנות: נצא למכרז למשקיע אסטרטגי באמצע השנה הבאה

יו״ר חברת נמל חיפה ציין כי חברת הנמל נערכת לתחרות באמצעות פרישה של 200 עובדים ותיקים, חיסול משרות פיקטיביות ושורה של כלים בלתי יעילים שיובילו לחיסכון. ״אם נעמוד בלו״ז נהיה מוכנים לתחרות בזמן״


12:50 ,23.10.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

אשל ארמוני, יו״ר חברת נמל חיפה, נשא הבוקר דברים ביום הספנות הישראלי, והתייחס בעיקר דבריו לתחרות הקרבה מול הנמלים החדשים וההיערכות של חברת נמל חיפה ליום זה. 

 

ארמוני אמר כי ״האתגר הוא איך לייצר את יכולת העמידה התחרותית של נמל חיפה, וזה לוקח זמן. 

אני אומר כאן באופן ברור שאם לא יהיה הסכם של כל הגורמים של המדינה והאוצר והעובדים וההסתדרות וחברת הנמל יהיה לנמל קשה מאד להתחרות״.

 

ארמוני ציין כי ההיערכות כוללת פרישה משמעותית של עובדים בנמל -200 עובדים כמו גם תכנית התייעלות ושורה של פעולות שמעולם לא דיברו עליהם כמו חיסול משרות פיקטיביות. ״שורה ארוכה של דברים לא יעילים הולכים להיעלם וזה הולך לייצר לנמל חיסכון משמעותי. אנחנו הולכים להתמקד  בעלייה בפעילות של המטען הכללי, השקעה במסועים וממגורות בתוך שטח הנמל. השקעה בחזית הים העירונית - דבר שהעירייה שותפה לו - אם נדע לעשות את זה כמו שצריך אזור זה יהפוך לשכיית חמדה שתמשוך אליה אנשים מכל העולם״.

 

ארמוני הוסיף כי חברת הנמל מתכוונת למשוך אליה משקיע אסטרטגי. ״מדובר למעשה בהפרטה של הנמל בבת אחת - לא בשלבים. אנחנו מחפשים משקיע שיעמיק את הקישון וגם את אחד הרציפים על מנת להכשיר אותם לקליטת אניות ענק. אם נעשה את כל הדברים האלה ונחתום ונתחייב נהיה מוכנים לתחרות בזמן. אנחנו עם תכנית טובה ואם נעמוד בלוח הזמנים יהיה טוב״. 

 

אשל הציג את לוח הזמנים ההולם בעיניו לציין כי הוא מקווה ״שתוך שבועיים שלושה נסכם את מסמך העקרונות. תוך חודשיים שלושה חותמים על הסכם קיבוצי בין כולם. אנחנו עובדים עם רשות החברות על מכרז למשקיע אסטרטגי באמצע השנה הבאה. אני מקווה שנעשה את המכרז הזה חכם ואטרקטיבי. צריך לזכור שמוכרים פה חברה שהיא נמל מכולות, מטען כללי וגם נדל״ן מסחרי. צריך לזכור שיש היום בעולם גורמים פיננסיים רוצים לשלוט בכל שרשרת הערך של הבאת המוצר- גם בחברת ספנות וגם בנמל וגם בהובלה יבשתית״.