ברוש דורש התערבות שרי התחבורה והאוצר בסיום השיבושים בנמל אשדוד

"הייצוא הוא קטר הצמיחה של המשק ואי התערבות הממשלה משמעה שקטר הצמיחה נשאר בתחנה הראשונה והרכבת אינה מגיעה ליעדה. המשק הישראלי כולו מחכה שהרכבת תתחיל לזוז", כתב נשיא התאחדות התעשיינים


00:00 ,17.08.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

העיצומים שנוקטים עובדי הנמלים הביאו הבוקר את שרגא ברוש לשגר מכתב דחוף לשרי האוצר והתחבורה בו הוא דרש את התערבותם בפתרון הסכסוכים. ראוי לציין כי מאז שעות הבוקר חזרו עובדי מחלקת הציוד בנמל חיפה לעבודה מלאה ובשעות אלו נמשכים השיבושים בנמל אשדוד בלבד – ראה ידיעה נפרדת בנושא.

"אתם בעלי הבית ולא ייתכן כי מצב זה אשר נמשך לאורך תקופה ארוכה, אינו מקבל את תשומת הלב הראויה ואת הפתרון הנכון והמהיר", כתב ברוש והוסיף: "כבר עייפנו מלהתריע כי הפגיעה בצינור החמצן של המשק הישראלי, קרי הנמלים, פוגעת אנושות בצמיחת המגזר העסקי בתקופה זו של מיתון עולמי, שער דולר נמוך וזעזועים פיננסיים המשפיעים על הכלכלה".

כאמור, בשעות האחרונות נמשכים שיבושי העבודה רק בנמל אשדוד. על כך כתב ברוש: "על אף שמדינת ישראל היא מחזיקת המניות הבלעדית בנמלים ולמרות שגופים ממשלתיים רבים מפקחים באופן ישיר על היבטים שונים בניהול הנמל, הממשלה לא התערבה ולא פעלה על מנת ולהביא לפתרון הסכסוכים. חוסר מעש זה, הוביל למצב בלתי נסבל בנמלים עד כדי כך, שספינות מסוימות ויתרו על ההגעה לנמלי ישראל ואספקת שירות ליבואנים והיצואנים הישראלים.

"מיותר לציין שמצב זה, מהווה פגיעה בלתי הפיכה בלקוחות הנמלים, קרי היצואנים והיבואנים, אשר מאבדים עסקאות בעשרות מיליוני שקלים בזמן המיידי ומאבדים לקוחות אשר הושגו בעמל רב לאורך השנים בשל חוסר יציבות של שרשרת האספקה".

מחברת נמל אשדוד טרם נמסרה תגובה לידיעה.