החלה הפעילות המסחרית בנמל הים של אל עריש

מושל אל עריש קרא לאנשי עסקים ויצואנים מצרים וזרים להשתמש בנמל הים של אל-עריש כדי לייצא לחו״ל ולמקסם את התועלת מהתנועה המסחרית בין מצרים לעולם דרך נמל אל-עריש


11:57 ,07.01.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

נמל הים של אל-עריש בצפון סיני קיבל השבוע את הספינה המסחרית הראשונה שלו מאז הסתיים הפרויקט לפיתוחו. הספינה התקבלה בטקס מיוחד בנוכחות הגנרל בדימוס מוחמד עבד אל-פאדל שושה, מושל צפון סיני, גנרל בדימוס מוחמד שריף, מנהל הנמל, חברי פרלמנט, נכבדים ומספר מנהיגים מקומיים.

 

בדבריו, הדגיש המושל כי נמל הים של אל עריש ממוקם אידיאלית בין אירופה לאסיה, דבר שהופך את שנת 2021 לבעלת פוטנציאל ״משמח״ עבור מצרים וצפון סיני. הספינה הראשונה העמיסה משלוח מלט בתפזורת לקראת הייצוא שלו לחו״ל. בחודשים הקרובים צפוי המשך הייצוא מנמל אל עריש של מוצרים ומשאבים מסיני, כולל חול לזכוכית, מלח ועוד.

 

לדברי המושל, הפעלת נמל אל-עריש, לאחר פיתוחו, פותחת אופקים חדשים לפיתוחו של אזור צפון סיני, דבר שיסייע גם ביצירת מקומות תעסוקה חדשים. שושה קרא לאנשי עסקים ויצואנים מצרים וזרים להשתמש בנמל הים של אל-עריש כדי לייצא לחו״ל ולמקסם את התועלת מהתנועה המסחרית בין מצרים לעולם דרך נמל אל-עריש.

 

מצדו, האלוף מוחמד שריף, מנהל נמל הים של אל עריש, אישר כי הספינה  הראשונה ״ירח חדש״, שעברה מנמל אלכסנדריה בדרכה ללוב דרך נמל אל-עריש העמיסה 3000 טון מלט בתפזורת. את הספינה הוביל קפטן מצרי וצוות של 10 אנשים, בהם 7 מצרים ושלושה סורים.