המערכת הפוליטית נגד אלון חסן (וההסתדרות)

תגובות כצפוי נגד החלטת ההסתדרות להחזיר את חסן לתפקידו בוועד עובדי נמל אשדוד. שר התחבורה: עשיתי סדר ברכבת, אעשה סדר בנמלים


00:00 ,01.10.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

המערכת הפוליטית הגיבה כצפוי להחלטת ההסתדרות על חזרתו של אלון חסן לוועד עובדי נמל אשדוד.

בעקבות ההחלטה אתמול, חזר היום (ג') חסן למקום העבודה ממנו יצא לפני שלושה חודשים.

שר האוצר יאיר לפיד אמר שהחזרתו של חסן לתפקידו היא "פגיעה של ממש בעבודה המאורגנת בישראל".

הוסיף לפיד: "עבודה מאורגנת ושמירה על זכויותיו של ציבור העובדים בישראל ראוי שיהיו מיוצגים על ידי מי ששמים לנגד עיניהם את טובת העובדים ולא את טובתם האישית״.

לפיד הוסיף כי ימשיך לקדם את המכרזים להקמת נמלים נוספים, שפתיחתם תביא להורדת יוקר המחיה למעמד הביניים הישראלי.

גם יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' תקפה את המהלך. לטענתה, "זו שגיאה קשה להחזיר את אלון חסן להיות יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד. חסן הוא תפוח רקוב אחד, שמטיל כתם על מנהיגי עובדים, על העובדים כולם, ועלינו, הלוחמים בעד עבודה מאורגנת ומאמינים בה. צדקה ההסתדרות כשהשעתה אותו, שגתה כשהחזירה אותו היום, 'משום שכבר אינו מקיים קשרים עסקיים עם הנמל'. זה מאוד מצער אותי. איכשהו אני לא מצליחה להתפעל מהנימוק הפורמלי שחסן עשה לנו טובה והפסיק לעשות ביזנס עם הנמל באמצעות שלל החברות הפרטיות שלו ושל משפחתו".

יצוין כי לא ההסתדרות היתה זו שהישעתה את חסן מעבודתו, אלא היה זה הוא עצמו, במקביל לדרישה מההסתדרות לבדוק את מהלך נהלי העבודה בינו לבין נמל אשדוד.

שר התחבורה ישראל כץ המשיך בדרכו בחודשים האחרונים והגיב למהלך בדף הפייסבוק שלו. במקום להתייחס ישירות לצעד, התייחס כץ לדבריה של יחימוביץ', בצמוד לתמונה של מנכ"ל ההסתדרות עופר עיני המנשק את יחימוביץ': "היי שלי, זה ישראל", כתב, "שמעתי שיצאת היום נגד אלון חסן ותקפת את חזרתו לראשות ועד עובדי נמל אשדוד. זה יפה וחשוב, אבל שכחת לתקוף את השיטה שהולידה את אלון חסן.

"לפני שאת מכנה אותי ואת חברי 'מפרטינים ושונאי עבודה מאורגנת', כדאי שתסתכלי במראה (מה, אין לך כבר בושה?). אני נגד ועד כוחני ומונופוליסטי, שמנצל את כוחו כדי לעשוק את הציבור. אני לא נגד עובדים ולא נגד עבודה מאורגנת; ההיפך הוא הנכון. את תומכת בוועדים מהסוג הזה ומעניקה להם גיבוי. אי אפשר להיות נגד אלון חסן ולתמוך במה שהוא מייצג: מונופולים ואנטי תחרות. 

"גם ברכבת תמכת בוועד שלקח את העובדים כבני ערובה עד שעשיתי שם סדר. אני התייצבתי בחזית כדי לבצע רפורמה ולשנות את השיטה מול לחצים ואיומים ומול סיכונים פוליטיים. 

"את רוצה להיות אמיתית? בואי ותתמכי. אי אפשר לאחוז במקל משני קצותיו. או שאת עם הציבור, או שאת עם אלון חסן וחבריו, שגם ברגעים אלה מונעים מאניות להיכנס לנמל בניגוד להחלטת בית הדין".

כץ סיים את פנייתו ליחימוביץ' בחזרה על המנטרה שלו בחודשים האחרונים: "אני מתכוון להמשיך את הרפורמה עד הסוף. נבנה נמלים חדשים, נייצר אלפי מקומות עבודה ונוריד את יוקר המחיה. לצערי, גם הפעם זה יהיה בלי תמיכתך".