מהומה רבה על לא דבר

בדיון שנערך בבית הדין הארצי לעבודה ביום חמישי האחרון הובהר שלא היתה התקדמות בין המדינה לבין ועדי העובדים בנמלים. הצדדים יחזרו לדיון ביום שלישי


00:00 ,01.09.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

בית הדין הארצי לעבודה הורה ביום חמישי שעבר לנציגי הנמלים, ההסתדרות והמדינה לחזור לדיון נוסף, ביום שלישי השבוע, לאחר שלא חלה כל התקדמות במשא ומתן בנוגע לרפורמה בנמלים.

הישיבה התקיימה לאור עתירה שהגיש איגוד לשכות המסחר תל אביב והמרכז נגד מדינת ישראל, חברת נמלי ישראל (חנ"י) וחברות נמל אשדוד וחיפה, לאור ההכרזה על סכסוך עבודה בנמלים בעקבות כוונת המדינה להוציא מכרזים לבניית רציפים חדשים באשדוד ובחיפה.

בדיון ציין סגן הנשיאה, השופט יגאל פליטמן, כי "בסיכומו של דבר, הוברר כי בשלב זה קיימים בין הצדדים חילוקי דעות עקרוניים, שהצדדים לא מצאו דרך לגשר ביניהם. חרף האמור לעיל, סבור בית דין זה כי אין מקום עדיין לסתום את הגולל על מתווה משותף של יידוע, שימוע הידברות ומשא ומתן בין הצדדים לגבי רפורמת הנמלים. זאת, מתוך ראיית טובת המשק והליכה מושכלת לרפורמה נמלית בדרכי שלום, תחת עימות מתמשך, משך תקופה ארוכה, על כל הכרוך בו".

לאור זאת הורה פליטמן על חזרה לדיון ביום שלישי הקרוב. באותו המעמד יתקיים גם דיון בבקשת לשכת המסחר להוציא צו מניעה נגד שביתה אפשרית בנמלים.

בתגובה נמסר מההסתדרות: "הדיון הסתיים מבלי שהושגה התקדמות בנושא המשא ומתן על הרפורמה בנמלי הים. כפי שהיינו עדים בחודש האחרון, נציגי המדינה התבצרו בעמדותיהם, מבלי להראות נכונות להתקדם במציאת פתרונות, או להגיע להבנות עם נציגי ההסתדרות והוועדים. כל זאת, כהמשך ישיר להתנהלות נציגי המדינה בחודש האחרון, כאשר לא גילו רצון לקיים משא ומתן אינטנסיבי ולנהל דיונים בתום לב".