גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.11.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.717 +0.595
אירו 4.2169 +0.924
ליש"ט 4.7507 +0.604
100 יין 3.2799 +0.681
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

מש׳ התחבורה לאמיר שני: הנחינו את הנמלים למזער את הפגיעה במשתמשים

משרד התחבורה הגיב לפנייתו של אמיר שני בנוגע למתן פטור מתשלום דמי אחסנה במהלך עליית שער עולמי לאוויר וכתב: נעשו פניות יזומות לחברות הנמל בכדי להקל על המשתמשים ככל שניתן ולמזער את הפגיעה הכספית בהם
07.12.17 / 14:48
מש׳ התחבורה לאמיר שני: הנחינו את הנמלים למזער את הפגיעה במשתמשים
07.12.17
מש׳ התחבורה לאמיר שני: הנחינו את הנמלים למזער את הפגיעה במשתמשים

בעקבות פנייתו של מר אמיר שני, יו״ר ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינ״ל, ב-19 בנובמבר לשר התחבורה ישראל כץ, הינחה משרד התחבורה את רספ״ן ואת חברות הנמלים למזער את הפגיעה במשתמשים בנמלים.

 

ממשרד התחבורה נמסר כי ״כחלק מהיערכות להעלאת מערכת ׳שער עולמי׳, נעשו פניות יזומות של משרד התחבורה (רשות הספנות והנמלים) לרשות המסים ולחברות הנמל עצמן בכדי להקל על המשתמשים ככל שניתן ולמזער את הפגיעה הכספית בהם.

 

ממשרד התחבורה נמסר עוד כי ״פנינו פעם נוספת לרספ"ן והנחינו אותם לעשות כל מאמץ אל מול הגורמים הרלוונטיים למזער את הפגיעה, וזאת בכפוף כמובן לכל דין וכל מגבלה חוקית שחלה״.

 

נזכיר כי ב-19 בנובמבר פנה שני במכתב לשר התחבורה ישראל כץ שנושאו מתן פטור מתשלום דמי אחסנה למטעני יבוא לקראת העלאת מערכת שער עולמי לאוויר ב-14 בינואר 2018.

 

שני ציין במכתבו לשר התחבורה כי ״היענות מצד כלל חוליות השינוע בשרשרת היבוא למדינת ישראל למתן פטור מאחסנה בימי הטמעת המערכת הלאומית החדשה תמנע לא רק התמודדות של מגזר היבואנים עם נטל כספי כבד אלא גם תייתר לחצים להעלאת מחירי מוצרים בשווקים״.

 

שני כתב עוד לשר התחבורה כי ״על פי המתווה, ובהנחה כי העלייה לאוויר תתבצע כמתוכנן, תושבת כליל מערכת המכס במדינה ולא ניתן יהיה לשחרר טובין מרשות המכס בימים ה׳, 11 בינואר, ו׳, 12 בינואר, וביום א׳, 14 בינואר, הוא יום העלייה לאוויר, עד שעות אחר הצהריים. לאור זאת, אנו פונים ומבקשים את הנחייתך כשר האחראי על תשתיות תחבורתיות אלו, כי מערך נמלי הים אשדוד וחיפה יהיה קשוב לנושא ויאפשר קבלת פטור גורף ליבואנים מחיוב דמי אחסנה בימים 11, 12, 14, 15, 16, 17 בינואר 2018״.

 

טרם נמסרה תגובה מחברת נמל אשדוד ומחברת נמל חיפה.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×