נמל אשדוד ערך תרגיל היערכות לשעת חירום במסגרת "נק' מפנה 5"

חברת נמל אשדוד ערכה בהצלחה תרגיל היערכות לשעת חירום במסגרת תרגיל החירום הלאומי שנערך ברחבי הארץ, שבמהלכו תורגלו נפילות טילים המביאות לנפגעים בנפש ופגיעה בתשתיות התפעוליות בנמל


00:00 ,03.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד השתתפה בהצלחה בתרגיל היערכות לשעת חירום "רוני 2011", במסגרת תרגיל עורף לאומי- "נק' מפנה 5".

מנמל אשדוד נמסר כי, התרגיל, שנערך בהשתתפות פורום הנהלה מורחב, בראשות מנכ''ל חברת נמל אשדוד, מר שוקי סגיס, וכל כוחות החירום הפועלים במרחב הנמל בשעת חירום, הוכתר בהצלחה יתרה. במסגרת התרגיל, ביקרו בנמל אשדוד נציב כבאות ראשי, רב-טפסר שחר איילון ומפקד מחוז הדרום ניצב יוסי פריינטה.

עוד נמסר כי, במהלך התרגיל, שילב מנהל התרגיל, ד"ר כוכבי אזרן מנהל נמל אשדוד, תרחישי איום המאפיינים התמודדות בשע"ח בנושאים שונים, לרבות נפילות טילים היוצרות פגיעה בנפש ובתשתיות והפרעות תפעוליות. אחת ממטרות התרגיל הינה בחינת שיתופי פעולה עם כוחות החירום של פיקוד העורף, חיל הים, כיבוי אש, מד''א, משטרת ישראל, איגוד ערים לאיכות סביבה ונציגי הרשות לחירום לאומית (רח''ל).

צוות ההנהלה המורחב תורגל בחמ''ל החדש של חברת נמל אשדוד ,מניתוח מהלך התרגיל עולה, כי רמת הביצוע הגבוהה של בעלי התפקידים שתורגלו, תרמה להצלחת התרגיל וכן תרם גם שיתוף הפעולה המרשים של צוותי הנמל. התרגיל השיג את כל המטרות וניכר כי שודרגה רמת שיתוף הפעולה של חברת נמל אשדוד עם מגוון כוחות החירום.